Florbola valstsvienība Valmierā lūkos reabilitēties par neveiksmīgo pasaules čempionātu

Valmierā otrdien sāksies kvalifikācijas turnīrs 2018. gada pasaules florbola čempionātam Čehijā. Piecu dienu laikā sešas izlases sadalīs divas garantētās ceļazīmes uz čempionātu. Latvijas izlasei turnīrs kļūs par pirmo nopietno pārbaudi jauno treneru vadībā un būs iespēja reabilitēties pēc neveiksmīgā pasaules čempionāta savā laukumā 2016.gada izskaņā. 

Turpmākās piecas dienas Valmieru būs pārņēmis florbola drudzis, jo Vidzemes lielākajā pilsētā risināsies pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs. Par divām garantētām ceļazīmēm uz pasaules čempionātu cīnīsies Ungārijas, Islandes, Krievijas, Itālijas, Šveices un Latvijas florbola izlases. Spēlētājiem turnīrā gaidāma ļoti liela slodze, jo nāksies aizvadīt piecas spēles piecās dienās, kas būs pamatīgs pārbaudījums florbolistu fiziskajai un psiholoģiskajai noturībai.

 

Latvijas florbola izlase Valmiera startē pasaules čempionāta kvalifikācijāMāris Bergs

  Viens no Latvijas izlases treneriem Ingus Laiviņš pastāstīja, ka komanda plāno variēt sastāvu, lai pret spēcīgākajiem konkurentiem laukumā dotos labākais sastāvs, savukārt pret pieticīgākas meistarības konkurentiem lielākas iespējas sevi parādīt būs rezervistiem. Tas ļaus optimāli sadalīt spēkus visam turnīram.

  Galvenie favorīti uz uzvaru Valmierā neapšaubāmi ir Šveices florbolisti. Šveicieši pasaules čempionātos ieguvuši vienu sudraba un sešas bronzas medaļas. Arī iepriekšējā pasaules čempionātā Rīgā Šveices valstsvienība tika pie bronzas. Tikmēr pārējās turnīra dalībnieces ir mazāk zināmas. Laiviņš norādīja, ka latvieši ies laukumā un centīsies uzvarēt katrā spēlē, taču visbīstamākās pretinieces, viņaprāt, ir Šveices un Krievijas komandas.

  Latvijas izlase būs gatava cīnīties par uzvaru katrā spēlē, uzsvēra Laiviņš.

  Pēc izgāšanās pašmāju pasaules čempionātā tika nomainīts Latvijas izlases galvenais treneris un tagad pie komandas stūres stājies Somijas speciālists Arto Rīhimeki. Somu treneris ļoti lielu uzmanību pievērš spēles niansēm. Spēlētājiem pirms treniņnometnēm tiek sagatavoti īpaši materiāli, pie kā katram jāstrādā un kas sagaidāms nākamajā reizē, kad komanda sanāks kopā. Tāpat Rīhimeki lielu uzmanību velta izlases spēles zīmējuma mainīšanai. Sarunā ar Latvijas Radio somu treneris pastāstīja, ka spēlētājiem vēlas iemācīt florbolu, kurā komanda kontrolētu bumbiņu un darbotos saskaņoti.

  Valstsvienības modelis, ko redzēsim, Valmierā iezīmē aprises, kā izskatīsies Latvijas izlases sastāvs tuvākajos gados. Komandu var dēvēt par pieredzes un jaunības apvienojumu, jo izlasē iekļuvis gan 34 gadus vecais Atis Blinds, kurš savainojuma dēļ pēdējā brīdī izkrita no ierindas, gan arī 17 gadus jaunais talsinieks Jānis Ragovskis, kurš sevi lieliski pieteica valstsvienības treniņnometnēs. Izlasē iekļuvuši vēl vairāki spēlētāji, kuri nav sasnieguši 20 gadu slieksni, starp tiem arī Pēteris Trekše, kurš sevi spilgti apliecināja debijas pasaules čempionātā Rīgā.

  Laiviņš ir pārliecināts, ka sastāvā iekļauti kvalifikācijas turnīram visatbilstošākie spēlētāji.

  Spēles Valmierā būs pirmais nopietnais pārbaudījums Latvijas izlasei jaunā treneru kolektīva vadībā. Pasaules čempionātam Čehijas galvaspilsētā Prāgā automātiski kvalificēsies divas labākās grupas komandas. Savukārt trešās vietas īpašniekiem būs jācer, ka viņi sasniegs labāku rezultātu nekā citu kvalifikācijas grupu trešo vietu ieguvēji, jo ceļazīmi uz čempionātu iegūs tikai divas labākās trešo vietu ieguvējas no četrām kvalifikācijas grupām.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Florbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti