Florbola sezona startē ar labi zināmiem favorītiem un līdzvērtīgu konkurenci

Latvijas sporta spēļu čempionāti pamazām sāk jauno sezonu – jau startējis Latvijas čempionāts hokejā un Baltijas līga handbolā, bet nedēļas nogalē sezona sāksies arī florbola čempionāts. Pēc pārbaudes spēļu cikla šonedēļ notiks spēles, kurām jau būs paliekoša nozīme.

Vasaras sagatavošanās darbs ir pabeigts un Latvijas labākās florbola komandas gatavas sezonas startam. Pēc tam, kad iepriekšējā sezona pavasarī beidzās priekšlaicīgi, dažas vienības treniņus sāka jau ap vasaras saulgriežiem. 

Startē Latvijas florbola čempionātsMāris Bergs

Sestdien, 12.septembrī, sezonas atklāšanas spēlē tiksies iepriekšējās sezonas regulārā turnīra labākās komandas Cēsu "Lekrings" un Ulbroka. Abas vienības būs galvenās favorītes arī šosezon. Viens no cēsinieku treneriem Artis Malkavs sarunā ar Latvijas Radio norādīja, ka uzvara pagājušā gada regulārajā sezonā komandai iespējams nākusi pat par sliktu.

Panākumi regulārajā sezonā komandā raisīja pārāk daudz emociju un traucēja koncentrēties sezonas izšķirošajai daļai. Tādēļ šosezon "Lekrings" regulārajā sezonā lielāku uzmanību veltīs lietām, kas nepieciešamas veiksmīgam startam izslēgšanas turnīrā.

2019.gadā kā pašlaik pēdējie Latvijas čempionu titulu izcīnīja Lielvārdes florbolisti, bet šopavasar valsts čempioni netika noskaidroti.

Lielvārdieši jau otro gadu atrodas paaudžu maiņas procesā, kas nu jau gandrīz pilnībā pabeigts.

Komanda būs viena no gados jaunākajām Latvijas čempionātā, un Lielvārdes treneris Kaspars Kreimanis atzīst, ka jaunajiem florbolistiem būs jāpierod pie situācijas, ka tieši no viņiem tiek prasīta rezultāta veidošana. Arī jaunajiem spēlētājiem ir pietiekama pieredze, kas iekrāta zemākā līmenī, bet bažas varētu būt par viņu psiholoģisko stabilitāti izslēgšanas turnīrā, piebilda Kreimanis. 

Latvijas florbola virslīgā arī šogad spēlēs 12 komandas, taču dalībnieku sastāvā notikušas izmaiņas – Ogres komanda spērusi soli atpakaļ un sezonu pavadīs 1.līgā, savukārt augstākajā sabiedrībā atgriezusies "RTU/Rockets". Vēl pirms pieciem gadiem šī bija viena no labākajām komandām Latvijā, kas katru gadu pretendēja uz medaļām, taču dažādu problēmu rezultātā vienība zaudēja savu iepriekšējo spozmi, atkāpjoties uz 1.līgu.

"RTU/Rockets" pārstāvis Imants Lastovskis pastāstīja, ka komandas galvenais mērķis būs savas jaunatnes sistēmas dalībnieku iespēlēšana galvenajā sastāvā. "RTU/Rockets" mērķis ir sasniegt izslēgšanas turnīru un paveikt to ar spēlētājiem, kas meistarību kaldinājuši pašu komandas sastāvā.

Pirms sezonas galveno favorītu statusu ieņem Cēsu "Lekrings" un Ulbroka, taču tā saucamajā vidusslānī paredzama ļoti līdzvērtīga spēkošanās,

kur vismaz 6-7 komandas spēs atņemt punktus viena otrai. Sezonas vidū paredzēta pauze pasaules čempionātam, par kura norisi joprojām nav skaidrības, bet izslēgšanas spēļu pirmie mači plānoti jau 20.februārī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Florbols
Sports
Jaunākie
Interesanti