Cēsu «Lekrings» florbolisti ne bez grūtībām izcīna čempionu titulu

Piektdien “Arēnā Rīga” tika aizvadīts Latvijas florbola līgas Superfināls, kurā par čempioniem tika kronēts Cēsu "Lekrings", kas ar 5:4 spēja uzvarēt pērnās sezonas čempioni Kocēnu "Rubeni".

“Rubenes” galvenais treneris Ivars Jēkabsons pirms spēles LTV norādīja, ka uzvarai nepieciešams vien iemest par vieniem vārtiem vairāk, nekā pretiniekiem. Viņš neslēpa, ka daudz spēkus komandai paņēmusi spēļu sērija pret Lielvārdes florbolistiem. Taču uzsvēra – nav ko skatīties pagātnē, jāizdara darbs šodien.

Intervija ar Ivaru Jēkabsonu

“Lekringa” galvenais treneris Andris Malkavs neslēpa, ka komandā daudzi spēlētāji pārslimojuši “moderno slimību”. Tagad esot svarīgi saglabāt vēsu galvu, jo pieredze ir cēsinieku pusē.

Intervija ar Andri Malkavu

Spēles rezultātu atklāja Olafs Zvīnis, izvirzot "Lekringu" vadībā ar 1:0.

Olafs Zvīnis izvirza "Lekrings" vadībā ar 1:0

Drīz vien gan Ingaram Matisonam izdevās panākt izlīdzinājumu 1:1.

Ingars Matisons izlīdzina rezultātu 1:1

Tomēr "Rubeņu" prieki nebija ilgi - Krišjāņa Tiltiņa meistarība ļāva drīz vien atjaunot "Lekrings" vadību ar 2:1. Ar šādu rezultātu arī noslēdzās pirmais periods.

Krišjānis Tiltiņš atjauno "Lekrings" pārsvaru 2:1

Pirmās trešdaļas spilgtākās epizodes

Pirmo vārtu autors Zvīnis LTV norādīja, ka abas komandas rāda labu florbolu. Viņaprāt, jāsaglabā spēles temps, un jāceļ galvas augšā. "Rezultāts ir par labu mums,” norādīja Zvīnis.

Intervija ar Olafu Zvīni

Otrais periods turpinājās spraigi abu komandu izpildījumā, līdz Miķelis Koknesis Roops precīzi raidīja bumbiņu vārtos, panākot 3:1 "Lekringa" labā.

Miķelis Koknesis Roops panāk 3:1

Pēc tam "Lekrings" iedeva iniciatīu "Rubenes" rokās, kas rezultājās ar vārtu guvumu Dāvja Zēmeļa izpildījumā, un rezultāts jau kļuva 2:3.

Dāvis Zēmelis ssamazina rezultāta starpību 2:3

18 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām "Lekrings" atjaunoja divu vārtu starpību, atkal izceļooties Olafam Zvīnim.

Zvīnis atjauno divu vārtu starpību - 4:2

Otrā perioda spilgtākās epizodes

Jāsāk spēlēt aktīvāk, jāmet vairāk pa vārtiem, un jābeidz pieļaut muļķīgas kļūdas, tā pēc otrā perioda Latvijas izlasei pauda “Rubenes” spēlētājs Zēmelis.

Intervija ar Dāvi Zēmeli

Viens no Latvijas florbola izlases treneriem Ingus Laiviņš LTV pēc 2. trešdaļas atklāja, ka, viņaprāt, “Lekrings” iet uz uzvaru, taču pauda cerību, ka “Rubene” spēs saglabāt spēles intrigu. Viņš prognozēja atklātāku florbolu noslēdzošajā trešdaļā.

Intervija ar Ingu Laiviņu

"Rubene" tiešām spēja atgriezt intrigu spēlē - pieredzējušais Atis Stepāns 13 minūtes līdz trešdaļas beigām viņš samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, panākot 3:4.

Stepāns atjauno spēles intrigu

Tomēr "Lekrings" pēc brīža spēja atjaunot divu vārtu starpību, panākot 5:3.

"Lekrings" atjauno divu vārtu starpību

Tomēr intrigu spēlē "Rubene" spēja atjaunot. Paliekot mazākumā tomēr komanda tika pie soda metiena, kuru veiksmīgi realizēja Juris Zilberts, un rezultāts uz tablo jau bija 4:5.

Zilberts realizē soda metienu

Spēle turpinājās gana asi, "Rubenei" mēģinot tikt pie rezultāta izlīdzinājuma, taču tas neizdevās.

“Lekrings” spēlētājs Andris Rajeckis pēc spēles atklāja, ka izslēgšanas spēlēs spēja pierādīt, ka ir augsta līmeņa komanda. Pusfinālā uzvara četrās spēlēs esot palīdzējusi izcīnīt čempiona titulu.

Intervija ar Andri Rajecki

Toms Rīsmanis LTV pauda prieku par "Lekrings" uzvaru, atgādinot, ka iepriekšējo reizi komanda čempiona titulu izcīnīja 2015. gadā.

Intervija ar Tomu Rīsmani

Pamatturnīrā “Lekrings” bija pirmajā vietā, bet “Rubene” – otrajā, piekāpjoties vien par diviem punktiem. Abas komandas aizvadījušas divas savstarpējās spēles, un abās triumfējusi “Rubene”.

Apbalvošanas ceremonija

Izslēgšanas spēlēs “Rubene” ar 4-2 pieveica “Oxdog Ulbroka/LU”, bet pusfinālā ar 4-3 uzvarēja “Lielvārde/FatPipe”. Tikmēr “Lekrings” izslēgšanas spēlēs ar 4-0 uzvarēja “Irlava/Avant” florbolistus, bet pusfinālā ar 4-0 – Talsu “NSS/Krauzers”.

Piektdien bronzas medaļas izcīnīja Talsu "NSS/Krauzers" komanda, kas ar 12:5 uzvarēja "Lielvārde/FatPipe" vienību.

Ar patīkamām emocijām dalījās Talsu vienības florbolists Artis Raitums, kurš uzsvēta, ka noslēgt čempionātu ar uzvaru ir patīkami. Viņš norādīja, ka talsiniekiem bijis mērķi – iekļūt komandu TOP4, kas cīnās par medaļām. Un šis mērķis ir sasniegts jau otro gadu pēc kārtas.

Intervija ar Arti Raitumu

2020. gadā pandēmijas dēļ čempions netika noskaidrots, bet pērn uzvaras laurus plūca “Rubene”.