Latvijas svarcēlājiem veiksmīgajā Eiropas čempionātā Gruzijas pilsētā Batumi sestdien Artūrs Plēsnieks izcīnīja 4.vietu, sacenšoties svara kategorijā līdz 109 kilogramiem. Mazo sudraba medaļu Plēsnieks ieguva grūšanas disciplīnā, sasniedzot jaunu Latvijas rekordu.

Plēsnieks summā pacēla 405 kilogramus - 180 kilogramus raušanā un 225 kilogramus grūšanā, apliecinot, ka ir gatavs pēc vairākām pārciestām operācijām atkal cīnīties par augstiem rezultātiem.

Apbalvošanas ceremonija grūšanā

Par Eiropas čempionu pārliecinoši kļuva armēnis Simons Martirosjans ar summā paceltiem 427 kilogramiem (192kg+235kg). Sudrabu un bronzu sadalīja attiecīgi Baltkrievijas svarcēlājs Andrejs Aramnovs (411 kg) un krievs Rodions Bočkovs (410 kg).

Artūrs Plēsnieks labo Latvijas rekordu grūšanā

Pirmajā disciplīnā - raušanā - Plēsnieks veiksmīgākajā mēģinājumā pacēla 180 kilogramus, kas pirms grūšanas viņam nodrošināja 8.vietu.

Artūra Plēsnieka pirmais mēģinājums raušanā

Plēsniekam veiksmīgi raušanā bija divi no trim piegājieniem.

Artūra Plēsnieka otrais mēģinājums raušanā

Pirmajā mēģinājumā Artūrs pārliecinoši pacēla 175 kilogramus un otrajā piegājienā tehniski nevainojami uzrāva 180 kilogramu stieni.

Artūra Plēsnieka trešais mēģinājums raušanā

Trešajā mēģinājumā nepadevās 184 kilogrami, Plēsniekam palaižot stieni aiz galvas.

Arī otrajā disciplīnā - grūšanā - Artūram izdevās divi ieskaitīti mēģinājumi.

Artūra Plēsnieka pirmais mēģinājums grūšanā

Veiksmīgi sācis ar 218 kilogramiem, Plēsnieks pacēla arī 225 kilogramus, kas ir jauns Latvijas rekords.

Artūra Plēsnieka trešais mēģinājums grūšanā

Mēģinājums pacīnīties par medaļu summā Artūram beidzās neveiksmīgi, jo iespaidīgo 232 kilogramu svaru augstāk par uz krūtīm dabūtu stieni neizdevās pacelt.

Plēsniekam divos gados veiktas divas pleca operācijas, un viņš jau apsvēra iespēju beigt sportista gaitas, tomēr izlēma turpināt svarcēlāja karjeru un tikko kā sāk rādīt solīdus rezultātus.

Eiropas čempiones laurus iepriekš šonedēļ aizstāvēja Rebeka Koha, paliekot nepārspēta svara kategorijā līdz 59 kilogramiem un nosargājot pērn izcīnīto titulu, bet 16 gadus vecā Daniela Ivanova ieņēma 17.vietu.

Savukārt Ritvars Suharevs izcīnīja bronzu svarā līdz 81 kilogramam, Vadims Koževņikovs ieguva 8.vietu svara kategorijā līdz 96 kilogramiem, bet Armands Mežinskis svarā līdz 89 kilogramiem sasniedza 9.vietu. Jānis Griškovs bija labākais B grupā svara kategorijā līdz 102 kilogramiem un finišēja 5.vietā.

Kontinenta meistarsacīkstēs sasniegtie rezultāti svarcēlājiem ir būtiski cīņā par ceļazīmēm uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.