Otrā puslaika spēles momenti

Handbols

Intervija ar Armandu Uščinu

EČ atlases spēle handbolā. Latvija - Nīderlande

Latvijas handbola izlase  svētdien Valmierā 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē  ar 29:25 uzvarēja Nīderlandes valstsvienību.

Jau no paša spēles sākuma Latvijas valstsvienība izvirzājās vadībā, gūstot divu punktu pārsvaru, taču pretinieki ātri atspēlēja divus vārtus, bet drīz vien spēja izlīdzināt rezultātu. Tālāk spēle turpinājās līdzvērtīgi, tiesa gan, Latvijas izlasei esot vismaz par punktu priekšā. Vēlāk meistarīgāka bija Latvijas izlase.

Spilgtākie pirmā puslaika momenti

Latvija tika arī pie septiņu metru soda metiena, kuru veiksmīgi realizēja Māris Veršakovs.

Māris Veršakovs izpilda septiņu metru soda metienu

Turpinājumā Latvijas izlase rādīja labu spēli. Dažas minūtes pirms pirmā puslaika beigām Dainis Krištopāns nopelnīja vēl vienu septiņu metru soda metienu, kuru atkal jau veiksmīgi izpildīja Veršakovs. Pārtraukumā Latvijas izlase devās ar sešu vārtu starpību (17:11).

Veršakovam veiksmīga soda metiena realizācija

Bijušais Latvijas Handbola federācijas vadītājs un handbolists Raimonds Emuliņš intervijā LTV atklāja, ka pirmo puslaiku Latvijas handbola izlase aizvadījusi ļoti labi, un, lai gūtu uzvaru, tieši tā arī jāturpina. Emuliņš pauda, ka Latvijas izlases aizsardzība ir ļoti labā līmenī, tieši tāpēc nīderlandieši varēja gūt tikai 11 vārtus.

Intervija ar Raimondu Emuliņu

Viņaprāt, komanda spēlē labi – savu darbu dara Krištopans, arī Veršakovs ir atguvis spēles garšu. Emuliņš uzsvēra, ka Latvijas izlasei varētu būt iespēja kvalificēties Eiropas čempionātam.

Otro puslaiku aktīvāk iesāka nīderlandieši, spējot sadeldēt vārtu starpību. Nepilnas deviņas minūtes līdz otrā puslaika beigām gan Latvijas izlase spēja atjaunot sešu vārtu starpību.

Spilgtākās otrā puslaika epizodes

Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Nīderlandes izlasei bija septiņu metru soda metiens, ko veiksmīgi atvairīja vārtsargs Artūrs Kuģis.

Artūrs Kuģis atvaira soda metienu

Pēc brīža viņš sekmīgi atvairīja arī otru septiņu metru soda metienu.

Kuģis atvaira otro pēc kārtas soda metienu

Rezultatīvākais izlases spēlētājs Veršakovs pēc spēles LTV atzina, ka spēle izdevusies patiešām kvalitatīva, lai arī nav izspēlētas daudz kombinācijas – šajā gadījumā pieticis ar divām trijām.

Intervija ar Māri Veršakovu

Arī otro puslaiku, kas gan vairāk bija Nīderlandes izlases zīmē, izlase nav aizvadījusi slikti, lai gan daudz kas nav iznācis, kā vēlētos – netrāpīja daudzus brīvos metienus, taču beigās izdevies izķepuroties, pauda Veršakovs.

Viņš uzskata, ka Latvijas handbola izlase var spēlēt labāk, bet šobrīd vēl esot par agru priecāties – pavasarī nākamais kvalifikācijas posms.

Latvijas izlasei šī bija nozīmīga spēle, jo pretinieki nebūt nav neuzvarami, ko pierādīja arī iepriekšējās sasvstarpējās spēlēs citā kvalifikācijas ciklā. Latvija ielozēta ceturtajā apakšgrupā kopā ar spēcīgo Slovēniju, tāpat Nīderlandi un Igauniju.

Jau ziņots, ka handbola izlase trešdien ar zaudējumu sāka Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru. Turnīra pirmajā mačā Latvijas valstsvienība viesos ar 21:27 piekāpās Slovēnijai, kas pērn pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.

Turnīra nolikums ir tāds, ka divas labākās komandas no katras grupas iekļūs 2020.gada finālturnīrā, tur tiks arī četras labākās trešās vietas ieguvējas no visām astoņām grupām. Šādā kontekstā Latvijas izredzes ir tīri cerīgas, jācenšas maksimāli labi nospēlēt ar Nīderlandi un arī nedaudz vājāko Igauniju, nozīme var būt ne tikai katram gūtajam punktam, bet arī vārtu attiecībai.