VIDEO: Latvijas gada balvu par mūža ieguldījumu saņems modernās pieccīņas treneris Leja

Latvijas gada balvu sportā par mūža ieguldījumu saņems ilggadīgais modernās pieccīņas treneris Ainars Leja, piektdien pavēstīja pasākuma žūrija. Leja ir modernās pieccīņas pamatlicējs Latvijā un savam sporta veidam veltījis 60 no 85 mūža gadiem, sagatavojot vairākus izcila līmeņa sportistus.

Leja modernajā pieccīņā sākotnēji darbojās kā sportists, bet vēlāk kļuva par treneri un sporta veida popularizētāju. Viņš 1954.gadā piedalījās Latvijā pirmajās modernās pieccīņas sacensībās un jau aktīvo sporta gaitu laikā sāka apmācīt savus treniņu biedrus. Sportista karjerā Leja 1959. un 1963.gadā kļuva par Latvijas čempionu.

Pateicoties Lejas trenera talantam, Latvijas modernās pieccīņas sportisti ir guvuši nozīmīgus panākumus augstākā līmeņa sacensībās. Atēnu olimpiskajās spēlēs Jeļena Rubļevska 2004.gadā ieguva sudraba medaļu, bet Deniss Čerkovskis izcīnīja 4.vietu. 

Leja kopā ar Aini Zvirgzdiņu ir izaudzinājis 104 sporta meistarus un četrus starptautiskās klases sporta meistarus, tostarp pasaules čempionu Uldi Putniņu un pasaules junioru vicečempionu Vladimiru Kravcovu. Leja strādāja par peldēšanas treneri sporta biedrībā "Daugava", bet vairākās citās sporta skolās bijis modernās pieccīņas treneris. Ilgus gadus Leja bija arī Latvijas izlases galvenais treneris.

Starptautiskā Modernās pieccīņas federācija Lejam 2005.gadā piešķīra starptautisko goda medaļu.

Balvu Leja, kurš ir arī Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, saņems Gada balvas sportā pasākumā 22.decembrī kinoteātrī "Splendid Palace", Rīgā. Pasākuma norisi varēs redzēt LTV1.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Citi
Sports
Jaunākie
Interesanti