Francijas volejbola līga. "Tūra" - "Parīze". Hermans Egleskalns

LBL, "Latvijas Universitāte" - "Jēkabpils"

PČ kvalifikācijas spēle handbolā vīriešiem. Lietuva – Latvija

Latvijas handbola izlase svētdien Klaipēdā notiekošajā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošajā spēlē ar 27:29 piekāpās Lietuvas valstsvienībai, tādējādi zaudējot iespējas tikt uz turnīra "play off" kārtu, liecina organizatoru informācija.

Latvijas izlases rindās lielisku sniegumu rādīja Aivis Jurdžs, gūstot desmit vārtus, savukārt Daiņa Krištopana rēķinā seši vārtu guvumi.

Uzvarētājiem, kas tālāk cīnīsies par iekļūšanu pasaules čempionāta finālā, ar desmit vārtu guvumu izcēlās Aidens Malašinsks, bet sešus pievienoja Mindaugs Dumčs.

Jau pirmajā minūtē Latviju vadībā izvirzīja Dainis Krištopāns, bet lietuvieši atbildēja ar diviem vārtiem, nostādot mūsējos iedzinēju lomā – 1:2. Uz brīdi latviešiem izdevās panākt neizšķirtu, taču nākamo desmit minūšu laikā latvieši nespēja gūt vārtus, ļaujot lietuviešiem iekrāt triju vārtu atrāvienu – 2:5. Latvijai problēmas radīja lietuviešu vārtsarga Morkūna apspēlēšana, turklāt jau trešo spēli pēc kārtas nevedās arī septiņu metru soda metienu realizācija (pirmajā puslaikā – 0/2). Pēc minūtes pārtraukuma Armanda Uščina vadītie handbolisti pamazām iespēlējās un uzbrukumā līdera lomu uzņēmās Aivis Jurdžs, bet izlīdzinājumu 19.minūtē panāca Ņikita Pančenko, aizskrienot ātrajā uzbrukumā – 7:7.

Jurdžs samazina vārtu starpību

Nerealizēts soda metiens

Puslaika otrajā daļā lietuvieši atjaunoja triju vārtu pārsvaru, tomēr izskaņu veiksmīgāk nospēlēja Latvija, spējot ne tikai panākt pretiniekus, bet sešas sekundes līdz pārtraukumam arī izvirzīties vadībā pēc Jurdža metiena – 15:14.

Latvijas izlase panāk izlīdzinājumu spēles pirmajā puslaikā

Latvija vienīgo reizi izvirzās vadībā

Diemžēl atlikušajā laikā latvieši nenospēlēja pietiekami modri un pēdējās sekundēs Dumčis gandrīz no laukuma centra panāca izlīdzinājumu – 15:15.

Otrā puslaika sākumā ar vairākām labām epizodēm vārtos izcēlās Kukša, taču uzbrukumā mūsējie nerealizēja vairākas labas iespējas, dodot iespēju lietuviešiem atrauties – 16:19. Pirmos vārtus no spēles Latvija guva vien puslaika sestajā minūtē, precīzi uzbrūkot Krištopānam. Tomēr ar vārtu gūšanu latviešiem problēmas bija arī turpinājumā, savukārt Lietuva savas iespējas izmantoja, atraujoties vēl tālāk – 17:21. Pēc diviem Jurdža, kā arī vieniem Tuminska vārtiem Latvijai izdevās pietuvoties līdz minimumam (20:21), tomēr nākamās minūtes laikā lietuvieši atbildēja ar diviem vārtiem, atjaunojot triju vārtu pārsvaru. Galotnē diemžēl neizdevās pietuvoties tuvāk par diviem vārtiem un tika piedzīvots zaudējums ar 27:29.

Beidzot veiksmīgi realizēts soda metiens

“Sāpīgs zaudējums,” pēc spēles norādīja rezultatīvākais Latvijas izlases spēlētājs. Jurdžs norādīja, ka lielākā problēma  visa turnīra garumā bijusi nespēka realizēt simtprocentīgas iespējas. Turklāt arī turnīra formāts – trīs dienās trīs spēles – bijis gana saspringts un to bijis grūti izturēt.

Intervija ar Aivi Jurdžu

“Jā, zaudējām, bet dzīve iet tālāk,” norādīja Jurdžs.

Līdz šai spēlei gan Latvijas, gan Lietuvas izlases bija guvušas tikai uzvaras. Latvija piektdien ar 24:21 uzvarēja Gruziju un sestdien sīvā cīņā ar 29:28 pieveica Izraēlu. Savukārt Lietuva ar 36:20 sagrāva Izraēlu, bet Gruzijas izlasi uzvarēja ar 24:20. Līdz ar to, lai tiktu tālāk uz izslēgšanas spēlēm, Lietuvai pietiktu ar neizšķirtu, savukārt Latvijai bija nepieciešama uzvara.

Otrajā kvalifikācijas apakšgrupā Latvija ierindojās otrajā vietā, nekvalificējoties izšķirošajai "play off" kārtai, kurā iekļuva tikai grupas uzvarētāja Lietuva. Trešo vietu grupā izcīnīja Gruzija, bet ceturto ieņēma Izraēla. Pastarīšu duelī gruzīni cīnījās neizšķirti ar izraēliešiem, bet ieņēma augstāku vietu labākas vārtu attiecības dēļ.