Pasaules kausa izcīņas posms jāšanas sportā

Pasaules un Nāciju kausa posms jātnieku sportā Kleistos. Rein Pill (pārlecieni)

Pasaules kausa izcīņas posms jāšanas sportā

Pasaules un Nāciju kausa posms jātnieku sportā Kleistos. Apbalvošana

Pasaules un Nāciju kausa posms jātnieku sportā Kleistos. Sacensību momenti

VIDEO: Galveno balvu Pasaules kausa posmā Rīgā izcīna Igaunijas jātnieks Pills

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Rīgā notiekošajā Pasaules kausā Centrāleiropas zonas posma galvenajā “Grand Prix” maršrutā svētdien uzvaras laurus plūca Igaunijas jātnieks Reins Pills, savukārt no Latvijas sportistiem labākais rezultāts bija Kristapam Neretniekam, kurš ierindojās piektajā vietā, informē Latvijas Jātnieku federācijas (LFJ) preses dienests.

Sacensību galvenais maršruts “Grand Prix Rīga” bija ar 140 līdz 160 cm augstiem šķēršļiem un vienu pārlēkšanu uz laiku. No 25 sportiskajiem pāriem tikai četri pamatdistanci beidza bez soda punktiem. Pārlēkšanā uzvaru izcīnīja Igaunijas sportists Reins Pills ar zirgu Alfons AR, veicot distanci 43,54 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās viņa komandas biedrs Urmass Rāgs ar Ibelle van de Grote Haart, bet trešais bija Krievijas sportists Aleksandrs Beļekovs ar Chapter.

Kristapa Neretnieka starts

Labākais no Latvijas sportistiem bija Kristaps Neretnieks, kurš ar zirgu For Fan ieguva piekto vietu.

Reina Pilsa starts

Pills, kurš jau vairākkārt uzvarējis Rīgas posmos, atzina: “Šī ir mana ceturtā uzvara Rīgas posmā, un esmu ļoti priecīgs par to, jo mans desmitgadīgais zirgs pirmoreiz lēca šādu augstumu, un izdevās uzvarēt, – šī bija mana diena, kad veicās.”

Reinss Pilss un Alfons. Pārlēcieni

Sportists ir 56 gadus vecs un jau 43 gadus darbojas ar zirgiem. Viņš pauda prieku par rezultātu un ir jau nospraudis nākamos lielos mērķus: “Nākamais lielākais mērķis, – ar citu zirgu jau sacensībās Polijā esmu saņēmis kvalifikācijas punktus nākamā gada Pasaules spēlēs ASV, un ceru tur piedalīties.”

Savukārt Kristaps Neretnieks pauda: “Manā skatījumā “Grand Prix” favorīti noteikti bija Igaunijas sportisti, īpaši Urmass Rāgs ar zirgu Ibelle, kurš, manuprāt, ir šo sacīkšu spēcīgākais zirgs. Taču Reins Pills ar Alfons viņu “apskrēja” par 15 sekundes simtdaļām. Igauņu zirgi ir labā formā un pēdējā laikā sasniedz augstus rezultātus. Mēs ar Fanu ļoti centāmies, lai galveno maršrutu izlēktu tīri, bet neizdevās. Zirgs ir ļoti sarežģīts un šobrīd nav savā labākajā kondīcijā. Tāpēc piektā vieta šobrīd mūsu gatavībai ir ļoti labs rezultāts.”

Neretnieks pauda, ka kopumā Latvijas sportisti ir nostartējuši godam, kopumā iegūstot daudz godalgotu vietu. “Man liels prieks par manu zirgu Camerlane, kurš uzvarēja visās trīs sacensību dienās. Viņš ir tikai septiņus gadus vecs, un tas ir iespaidīgs šīssezonas panākums.”

Sacensību septītajā maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 120/125 cm ar handikapu 6/7 gadus veciem zirgiem pirmās trīs vietas izcīnīja Latvijas sportiskie pāri: Kristīne Egle ar Casquetta, Aleksandrs Šakurovs ar Goldfinger B (abiem pārlekšanā) un Ģirts Bricis ar Skato  (pamatmaršrutā).

Astotajā maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 135 cm pamatmaršrutu bez soda punktiem veica 14 sportiskie pāri, kuri pēc tam sacentās pārlēkšanā saīsinātā distancē. Uzvaru, plašā līdzjutēju pulka sveikts, izcīnīja Kristaps Neretnieks no Latvijas ar zirgu Camerlane. Otro vietu ieguva Kristīne Egle ar Cincinatti Z, bet trešais bija sportists no Igaunijas Tīts Kivisilds ar Henrietta.

Maršrutu sastādītājs Vladimirs Platovs no Krievijas norādījis, ka Rīgā izdodas izveidot sarežģītus un oriģinālus maršrutus, jo te ir ļoti laba grunts, plašs laukums, viens no lielākajiem, kurā viņš ir strādājis.

Sacensības, kam piešķirta CSI2*-W/CSIYH1* kategorija, šogad svin 25 gadu jubileju kopš pirmās norises reizes. Galvenais maršruts – “Grand Prix Rīga” – dod ieskaites punktus PK izcīņas kopvērtējumā Centrāleiropas zonā, kā arī punktus pasaules jātnieku FEI „Longiness” reitingā un iespēju kvalificēties 2018. gada Pasaules spēlēm, kas notiks ASV. Turnīrā piedalījās jātnieki no Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas.

Kopumā sacensības Rīgā risinājās trīs dienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti