Vārna jātnieku Pasaules kausa finālā kvalificējas trešajam maršrutam

Latvijas jātnieks Andis Vārna ar KS Corradina piektdien Lasvegasā, ASV, otro kvalifikācijas maršrutu veica ar 25 soda punktiem un ierindojās 30.vietā, Pasaules kausa finālā kvalificējoties startam trešajā maršrutā, kur sacensības notiks svētdien, informēja Latvijas Jātnieku federācijā.

Vārna ar KS Corradina nākamajā maršrutā dosies pirmie, jo kvalificēties varēja 30 jātnieki, turklāt otrajā hītā iekļūs divdesmit labākie. Ja pēc otrā hīta vairākiem sportistiem būs vienāds soda punktu skaits, Pasaules kausa ieguvēju noskaidros pārlekšanā. Ja kāds no sportistiem nolems neturpināt dalību un nestartēs trešajā fināla marštrutā, viņa vietā nevarēs stāties cits sportists. Sestdien no rīta visi trešā fināla maršruta zirgi atpūtīsies un viņiem vēlreiz veiks veterināro izvadi. Jātnieki, kuri nav kvalificējušies tālākai cīņai par titulu, sestdien startēs "Grand Prix" maršrutā.

Pasaules kausa otrais kvalifikācijas maršruts bija ciets rieksts arī pieredzējušiem sportistiem šāda līmeņa sacensībās, jo pieci dalībnieki nefinišēja, bet maršrutu bez soda punktiem veica tikai seši sportisti. Pārlekšanā spožu uzvaru izcīnīja Londonas olimpisko spēļu zelta medaļas ieguvējs Stīvs Gerdā ar ķēvi Albfuehren’s Palle - Šveices duetam pārlekšanas maršrutu izdevās veikt visātrāk un bez soda punktiem. Otrajā vietā ierindojās 2013.gadā Pasaules kausu ieguvusī amerikāniete Bizija Madena ar Simon, arī neiekrājot soda punktus, bet trešā bija viņas tautiete Lūsija Deivisa ar Barron, kuri nopelnīja četrus soda punktus.

Kopvērtējumā līderpozīciju pēc otrās kvalifikācijas dala Gerdā un ASV jātnieks Ričards Felers. Olimpiskais čempions Gerdā pēdējos divus gadus ir bijis viens no kopvērtējuma līderiem pēc otrās kvalifikācijas, bet viņam vēl ne reizi nav izdevies izcīnīt Pasaules kausu. Otrs līderis Fellers 2012.gadā izcīnīja Pasaules kausu un panākumu grib atkārtot savas publikas priekšā. Trešajā vietā ir 19 gadus vecais īru talants Bertrams Alens.

Jau vēstīts, ka Kristaps Neretnieks ar Romanee Cece piektdien izstājās pēc fināla pirmā kvalifikācijas maršruta, kur ieņēma 35.vietu. Neretnieks nolēma sacensības turpināt "Grand Prix" maršrutā. Pirmajā kvalifikācijas maršrutā startēja 40 dalībnieku dueti, četri no tiem nefinišēja.