Valstsvienības treneris: Komanda ierakstīja Latvijas handbolam vēsturisku lappusi

Latvijas vīriešu handbola izlase ar svētdien Kijevā gūtu uzvaru pār Ukrainu kļuva par grupas līderi 2017.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas grupā, lai gan dienu pirms spēles vairākiem handbolistiem komandā bija nopietna vīrusu infekcija. Tomēr komanda parādīja cīnītāju raksturu un uzvarēja, ierakstot Latvijas handbolam vienu vēsturisku lappusi, teica izlases galvenais treneris Uģis Vikštrems, kuram jau pirms mača bija labas priekšnojautas.

Spēlētāji vēlreiz apliecināja cīnītāju raksturu, jo pat saslimušie bija gatavi doties laukumā, lai cīnītos līdz galam, Latvijas Televīzijā apliecināja Vikštrems. Jau pirms spēles viņam bijusi laba sajūta un arī spēles gaitā, kad rezultāts turējās nelabvēlīgs, treneris nešaubījās par pozitīvu rezultātu. Taču ar savu pārliecību Vikštrems iepriekš nevēlējās plātīties, lai neizaicinātu likteni un nenāktos piedzīvot rūgtu vilšanos par priekšlaicīgu izrunāšanos.

Vikštrems spēles pirmajā puslaikā bija ļoti apmierināts ar aizsardzību un vārtsargu - atslēgas elementiem ceļā uz uzvaru. Pirmajā puslaikā saspēles vadīšanā gan pietrūka variantu situācijā, kad ukraiņi cītīgi darbojās pret komandas līderiem Daini Krištopānu un Aivi Jurdžu, toties aizsardzībā bija teicami sadalīti pienākumi, kas deva rezultātu uz papīra.

Savukārt Krištopāns paskaidroja, ka pirmajā puslaikā Latvijas spēlētājiem bija jāmet no smagām pozīcijām, tādēļ arī rezultativitāte bija zema un komanda bija iedzinējos (6:8). Otrajā puslaikā viss mainījās, jo izdevās izmantot, ka pretinieki spēlēja ļoti aktīvi un mājinieku aizsardzībā radās robi, paskaidroja sešus vārtus guvušais spēlētājs.

Latvijas izlasē trīs spēlētāji dienu pirms mača vēdera vīrusa dēļ nevarēja piecelties no gultas. Taču medikamenti palīdzēja justies labāk un pirms spēles tikai mazliet bija jūtams nespēks, atzina Krištopāns. Pirms spēles viņš pat neticēja, ka spēs laukumā aizvadīt tik daudz laika.

Latvijas handbolisti pirmajā spēlē pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā trešdien Dobelē ar 31:22 uzvarēja Grieķiju, bet ukraiņi viesos pārliecinoši ar rezultātu 27:13 pārspēja Kipru. Līdz ar divām uzvarām Latvijas izlase ir pakāpusies uz 1.vietu kvalifikācijas grupā.