Valmierā startē popularitāti iemantojušā projekta «Sporto visa klase» trešā sezona

Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā trešdien tika dots starts Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā projekta “Sporto visa klase” jaunajai, trešajai sezonai, informēja LOK. Projekta trešajā sezonā iesaistās jaunas 82 klases no 73 izglītības iestādēm visā Latvijā. Līdz ar to piecas reizes nedēļā jeb katru mācību dienu sportos jau vairāk nekā 3000 skolēnu no 130 klasēm.

Atklāšanas pasākumā piedalījās visi trešo klašu grupu dalībnieki jeb tie, kuri projektā iesaistās pirmo gadu, kā arī ceturto klašu grupu finālsacensību dalībnieki un sešas piektās klases, kuras projektā piedalās jau trešo gadu.

Gandarīts par sabiedrībā projekta raisīto interesi un bērnu ieinteresētību ir LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. Viņš ir pārliecināts, ka bērnu veselību un fizisko sagatavotību var uzlabot bez kopējās mācību slodzes palielināšanas.

"Projekta realizācija pierādīs, ka papildus sporta stundas nepalielina noslodzi, bet gan tas ir ieguldījums bērnu attīstībā un veselībā, kā arī uzlabo viņu spējas darīt ikdienas lietas," atklāšanas pasākumā sacīja Vrubļevskis.

Savukārt LOK ģenerālsekretārs un projekta idejas autors Žoržs Tikmers uzsvēra, ka projekts ir ieguvis plašu atbalstu kā interesants, radošs un neapšaubāmi pozitīvs pasākums tā dalībniekiem, kas vienlaikus nostiprina skolēnu veselību, uzlabo stāju, dod iemaņas strādāt komandā un motivāciju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. 

Atklāšanas ceremonijā katra klase saņēma “Sporto visa klase” karogu, kas simbolizē viņu piederību projektam, savukārt Valmieras pilsētas radošie jaunieši bija sagatavojuši priekšnesumus, kas priecēja atklāšanas pasākuma dalībniekus.

Projektā klases ir sadalītas sešos reģionos. Katrā reģionā projekta gaitā notiks draudzības sacensības un tiks vērtētas arī skolēnu sekmes. Labākai katra reģiona klasei būs iespēja piedalīties finālsacensībās, kas notiks maijā.

Projekta mērķis ir sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) četru mācību gadu laikā mērķtiecīgi uzlabot visu iesaistīto klases skolēnu fizisko sagatavotību un stāju. Projekts paredz saskaņā ar LSPA izstrādātu metodisko materiālu katru nedēļu nodrošināt kvalitatīvu un metodiski atbilstošu trīs fakultatīvo sporta nodarbību sarīkošanu papildus divām sporta stundām, kas ir paredzētas obligātajā izglītības programmā.

"Sporto visa klase" dalībniekiem paredzētas trīs fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā - vispārējā fiziskā sagatavotība, futbola iemaņu apguve un peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

Veicot dalībnieku aptauju, 92% skolēnu atzina, ka viņiem patīk piedalīties projektā “Sporto visa klase”, 91% vecāku ļoti pozitīvi novērtēja projektu, savukārt 94% skolotāju projektu novērtēja kā ļoti pozitīvu, liecina LOK dati.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas “Olimpiskās Solidaritātes” programmu, pašvaldībām un Latvijas Futbola federāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti