Sporta ziņas

FIBA Eirolīgas spēlē šovakar TTT uzņems Turcijas slavenāko sporta klubu “Fenerbahče”

Sporta ziņas

Basketbolisti un hokejisti Ziemassvētku noskaņās iejūtas labdarības pasākumos

Latvijas ūdens motociklu braucēja Krista Uzare izcīnījusi pasaules čempiones titulu

Uzare kļūst par pasaules čempioni ūdens motocikliem SKI Ladies GP1 klasē

Aizvadītajā nedēļas nogalē priecīgas ziņas saņemtas no Apvienotajiem Arābu Emirātiem, kur par pasaules čempioni ūdens motocikliem SKI Ladies GP1 klasē kļuvusi Latvijas sportiste 23 gadus vecā Krista Uzare.

“Sajūtas ir neaprakstāmas,” tā Latvijas Radio atklāja pati sportiste, piebilstot, ka ir prieks gan par sevi, gan visu komandu, un pēc šīs uzvaras esot atvieglojuma sajūta.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

World Champion in Ladies 2018!!! Only year ago I wanted to race with the fastest girls in the world... And look now! Hard to describe the feelings, but of course really happy and thankful! This title came with hard battles, crazy trainings and loads of hard work!! But at least now I know- everything in the world IS POSSIBLE!! Chase your dreams, work hard and never give up!! Huge shotout to my Latvian team! They were training in a freezing water to make me a great company! As well huge thanks to my always supporting family! Would love me even if I loose. * Un šī būs mana dāvana Latvijai! Mēs esam stipri un varam! #aquabike #jetski #worldchampionship #officialrider

A post shared by Krista Uzare (@kristauzare95) on Dec 14, 2018 at 7:03am PST

Pasaules čempionāts sastāv no trim posmiem – pirmie divi notika maija beigās un jūnija sākumā Itālijā, bet pēdējais posms risinājās tikai pirms pāris dienām.

Klimatisko apstākļu dēļ Latvijā visu gadu nodarboties ar ūdens sporta veidiem un braukt ar ūdens motocikliem nav iespējams, jo aptuveni trīs mēnešus gadā ūdenstilpnes klāj ledus. Kā skaidro Uzare, lai gūtu regulāru treniņu praksi, treniņi tiek sākti, tiklīdz ledus izkusis, un tie turpinās tik ilgi, cik vien iespējams – proti, no marta beigām vai aprīļa sākuma līdz pat novembrim. Turklāt paralēli tiek startēts dažādās vietējā līmeņa sacensībās.

Kā tehniskajos sporta veidos tas pierasts, arī ūdens motociklu sacensībās liela nozīme ir tehnikai. Kā Latvijas Radio paskaidroja sportistes tēvs un arī treneris Jānis Uzars, sacensībās lielākā daļa sportistu piedalās ar viena ražotāja motocikliem, taču veikala modelim tiek nomainītas dažādas detaļas, piemēram, stūre, lai to pielāgotu profesionālām sacensībām. Tomēr šis sporta veids kopumā ir krietni vien lētāks nekā autosports, taču dalībniekiem jācīnās ar dažādām sālsūdens izraisītām problēmām.

Uzars pastāstīja, ka motocikls kalpo vidēji trīs līdz četrus gadus, bet, ja piedalās pasaules čempionātā – divus līdz trīs gadus. Sālsūdens mēdz ietekmēt ūdens motocikla dzīvildzi.

Gandrīz jebkurš sportists teiks, ka titulu aizstāvēt ir daudz grūtāk, nekā to izcīnīt. Arī Kristai tagad priekšā uzdevums nosargāt šogad izcīnīto čempiones titulu, tomēr viņas mērķi ir arī krietni tālejošāki nekā tikai nākamā gada sezona.

Pati sportiste nosmej, ka lielie sportisti aiziet tad, kad ir guvuši lielas uzvaras. Viņa tikai nesen sāka nodarboties ar šo sporta veidu un jau guvusi uzvaru, taču pamest sportu netaisās – nākamgad plānots aizstāvēt titulu, kā arī piedalīties sacensībās Latvijā, Baltijā un Eiropā. Uzarei gan ir vēl kāds sapnis – attīstīt šo sporta veidu Latvijā, un viņa jau trenē juniorus.

Tagad Uzare un arī citi šī sporta veida pārstāvji laiku veltīs fiziskās sagatavotības treniņiem un strādās pie tehnikas, lai  pavasarī atkal dotos ūdeņos un gatavotos jaunajai sezonai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti