Dienas ziņas

Raunā atgriežas viduslaikos

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Suņu sporta sacensības Upesciemā

Upesciemā suņu sporta sacensībās izcīna Pavasara kausus

Tas ir azarts, ātrums un precīza šķēršļu pārvarēšana. Tā varētu raksturot līdz šim mazāk zināmo suņu sporta veidu – adžiliti, ar ko sestdien varēja iepazīties Upesciema iedzīvotāji. Ierasto klusumu iztraucēja astoņdesmit piecu suņu rejas, kas  Garkalnes novadā bija ieradušies, lai cīnītos par Pavasara kausu nacionālajās sacensībās.

Adžiliti pirmsākumi meklējami Londonā pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados, un tulkojumā tas nozīmē veikls, lokans. Galvenais uzdevums - precīzi pārvarēt visus šķēršļus un paveikt to pēc iespējas ātrāk. Turklāt trasē saimnieks  drīkst izmantot tikai balsi, un suni nedrīkst atalgot.

Apmierināta bija sacensību dalībniece Gunita Romanovska, sakot, ka starts izdevās labs, jo abas ar suni trases noskrēja bez kļūdām, un tas ir svarīgi. "Mums galvenais, ir jātrenē ātrums. Ļoti ātram laikam ir jābūt, jo mums ir jānoskrien ne tikai papiloni, bet arī citu škirņu pārstāvji, un ir šķirne šeltijs, kas ir ļoti ātrs," viņa paskaidroja.

Starptautiskās adžiliti sacensībās Latvijas sportisti piedalās jau kopš 1995. gada, tomēr joprojām šī suņu sporta disciplīna ir mazpazīstama un maz ir arī treneru, īpaši ārpus Rīgas.

Nacionālās adžiliti sacensības  notiek četras reizes gadā. Uz Pavasara kausu Garkalnes novada Upesciemā ieradušies 85 suņi, tostarp arī Arass no Lietuvas. Saimnieki stāsta, ka ar šo sporta veidu sākuši nodarboties pirms pāris gadiem, bet tagad ar to  jau ''saslimusi'' visa ģimene.

Nacionālajās sacensībās var piedalīties ikviens suns,  kurš apguvis komandas un  nepieciešamās prasmes, lai pārvarētu dažādus šķēršļus, bet profesionālā līmenī šajā disciplīnā Latvijā darbojas ap 50 suņu. Astoņi labākie Latviju pārstāvēs arī Pasaules kausa izcīņā, kas šogad notiks Spānijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti