Upelnieks: Braucu izšaut labāko rezultātu

Latvijas šāvējam Dainim Upelniekam Rio olimpiskajās spēlēs izdevās sasniegt 14. labāko rezultātu. Kā intervijā Latvijas Radio (LR) žurnālistam Mārtiņam Kļaveniekam atzina Upelnieks, tad rezultātu ietekmēja ne tik ļoti psiholoģiskais aspekts, kā laika apstākļi.

Daiņa Upelnieka sajūtas pēc starta

Sportists arī uzsvēra, ka ir priecīgs par sasniegto rezultātu.

"Bija mērķis izšaut labāko rezultātu. Nav 50, bet ir 49, kas arī ir salīdzinoši labi," pēc šaušanas pauda Upelnieks.

Analizējot kļūdas, sportists atzina, ka vienā šaušanas posmā sanācis ilgāk patēmēt uz pirmo šķīvi, tāpēc otrais esot atradies neērtā trajektorijā. Upelnieks arī atzina, ka šajā mačā nav piedalījušies arī vairāki pasaules topu līderi no Itālijas. Olimpiskajās spēlēs šaušanā bija 32 dalībnieki.

"Tikšana uz olimpiskajām spēlēm bija mans iepriekšējais mērķis, tagad mērķis ir kādreiz iegūt olimpisko spēļu medaļu," par nākotnes plāniem stāsta sportists.

Upelnieka trenera Uģa Dronkas komentārs

Arī Daiņa treneris Uģis pēc šaušanas bija apmierināts par Daiņa rezultātu, neskatoties uz to, ka līdz personīgajam rekordam pietrūka tikai viens sašauts šķīvis.

"Liels trūkums ir [neesošā] maču pieredze, taču problēmas mums sagādāja ļoti mainīgie laika apstākļi. Te vienu brīdi spīd saule, te uznāk migla. Šādos apstākļos nereti ir ļoti grūti pamanīt šķīvi," rezumēja Uģis Dronka.

Jautāts par kļūdām, treneris sacīja, ka, ejot uz startu, sportistam jābūt ar sakārtotām domām un koncentrācijai uz šaušanu.

"Vienīgā kļūda viņam bija galvā, nenostrādāja pats līdz galam un dažkārt šķīvi aizlaida garām," izteicās treneris.

Runājot par treniņu iespējām Latvijā, trenera garastāvoklis mainās un tas kļūst drūms, jo tuvākā šautuve sportistam esot Bauskā, taču vietējo māju iedzīvotāji sūdzas par pārlieki lielo troksni.

"Treniņu iespējas Latvijā ir ierobežotas. Mums tuvākā šautuve ir Bauskā, bet blakus šautuvei ir saceltas mājas, kuru īpašnieki sūdzas par to, ka radītais troksnis ir par lielu. Pašlaik olimpiskajai šautuvei draud atņemt licenci un to slēgt. Līdzīga situācija bija arī Liepājā, kur šautuves vairs nav," kritiski izsakās treneris.

Treneris arī atzina, ka sacensībās viņa darbs beidzas ar pirmo šāvienu, jo pēc uzsākšanas nekas nevar tikt mainīts, galvenais, lai sportists koncentrējas un viņam ir skaidrs mērķis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt