Trīs Latvijas pārstāvji kvalificējas PK posma finālsacensībām modernajā pieccīņā

Jeļena Rubeļvska, Deniss Čerkovskis un Latviju pārstāvošais ukrainis Ruslans Nakonečnijs kvalificējušies Itālijas galvaspilsētā Romā notiekošā sezonas trešā Pasaules kausa (PK) posma finālsacensībām, liecina rīkotāju informācija.

Kvalifikācijā Rubeļvska savā grupā ar 1076 punktiem bija devītā. Finālam kvalificējās pa astoņām labākajām dalībniecēm no trīs grupām un nākamo 12 labāko rezultātu īpašnieces, starp kurām bija arī Rubļevska. Ārpus fināla palika Olga Šišlova, kura savā grupā ar 1025 punktiem palika 19. vietā.

Vīriešiem kvalifikācijā Čerkovskis savā grupā ar 1206 punktiem bija piektais, bet Nakonečnijs ar 1211 punktiem savā grupā ieņēma 8. vietu.

Sievietēm finālsacensības notiks piektdien, vīriešiem sestdien, bet posms noslēgsies pirmdien ar jaukto stafeti.

Jau ziņots, ka Nakonečnijs, kurš startē ar Latvijas licenci un cer iegūt Latvijas pilsonību, izcīnīja uzvaru sezonas otrajā posmā Ēģiptē, kur Čerkovskis ieņēma 17. vietu. Rubeļvska Kairā palika 13. vietā.

Modernajā pieccīņā norisinās arī cīņa par ceļazīmēm uz 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie olimpiskās ceļazīmes varēs tikt vairākos veidos. Pa vienam olimpietim vīriešu un sieviešu konkurencē tiks noskaidrots PK izcīņas finālsacensībās jūnijā Minskā, kur tiesības startēt Riodežaneiro nopelnīs tikai uzvarētāji.

Eiropas čempionātā pie ceļazīmēm uz Riodežaneiro tiks pa astoņiem labākajiem sportistiem kā sieviešu, tā vīriešu konkurencē. Pa trim olimpiešiem noskaidros arī nākamajos divos - 2015. un 2016. gada pasaules čempionātos, bet pēdējie seši dalībnieki sievietēm un vīriešiem tiks noteikti pēc vietas rangā 2016. gada jūnijā starp tiem atlētiem, kuri vēl nebūs tikuši pie olimpiskajām ceļazīmēm.

PK sezonā būs četri posmi - arī Kečkemetā (Ungārija), bet PK fināls jūnijā notiks Minskā (Baltkrievija).