Tiešsaistes semināri ļaus arī turpmāk badmintona tiesnešiem ietaupīt finanses

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Eiropas badmintona tiesneši aprīlī tikās Latvijas Badmintona federācijas organizētā seminārā, lai nezaudētu formu arī koronavīrusa Covid-19 izplatības dēļ izsludinātājā ārkārtas situācijā. Semināra dalībnieki par šādu iespēju bija gana gandarīti, norādot, ka tas ļauj ietaupīt krietnus naudas līdzekļus, laiku, un vismaz akūtus jautājumus varētu attālināti apspriest arī turpmāk, kad sporta dīkstāve būs beigusies.

Viens no galvenajiem lektoriem bija pasaules līmenī augsti kvalificēts Latvijas tienesis Gunārs Lūsveris, kurš atklāja, ka kopā dalībnieku skats sasniedzis 71. Diskusijas ilgušas divas stundas un, viņaprāt, tas ir ļoti labs rādītājs. “Visi bija priecīgi, visi ar pozitīvām emocijām,” LSM.lv atklāja Lūsveris.

Vebinārā analizētas dažādas situācijas laukumā. Īpaši interesanti bijis ieklausīties to dalībnieku viedokļos, kuri paši bijuši konkrētajā turnīrā klātienē un savām acīm redzējuši apspriežamās situācijas.

“Bija ļoti interesanti – analizējām situācijas, kuras var gadīties katram no tiesnešiem, bet var būt, ka ar tādām nekad nesanāks sastapties,” sarunā ar LSM atklāja Lietuvas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Vaidots Sruogis. Viņaprāt, šādi semināri tiešsaistē būtu jārīko biežāk, jo tie ļauj pulcināt plašu auditoriju, turklāt krietni samazināt izmaksas, jo dalībniekiem atkrīt izdevumi par aviobiļetēm un naktsmītnēm. Sruogis paslavēja latviešu iniciatīvu uzņemties semināru rīkošanu, jo sporta dīkstāves laikā arī tiesneši nedrīkst zaudēt formu.

Tomēr Sruogis ir pārliecināts, ka tiešsaistes tikšanās pēc ārkārtas situācijas beigšanās nebūs 100% dzīvo tikšanās reižu aizstājējs. Viņš uzsvēra, ka, tiekoties kolēģiem reāli, var apriest jautājumus jau pēc semināra, kā arī tikšanās laikā redzēt neverbālo komunikāciju, žestus, kas tiešsaistes semināros  tomēr nav iespējams.

“Bet šādi semināri var nopietni palīdzēt mazu valstu federācijām ar ierobežotiem budžetiem,” par nākotnes iespējām norādīja Lietuvas badmintona eksperts.

Lūsveris ir pārliecināts, ka tiešsaistes formāts varētu būt aktuāls arī pēc ārkārtas situācijas beigšanās, jo tagad ir pierādījies praksē, ka akūtus jautājumus var ļoti ātri apspriest plašāka auditorija, kas krietni atvieglo darbu. Taču, protams, nākotnē tas pilnībā nespēs aizstāt klātienes tikšanos, taču arī turpmāk varētu spēlēt gana nozīmīgu lomu sportā.

Lūsveris LSM.lv atklāja, ka tiesnešu vebināri notiks arī turpmāk – nākamais plānots jau aprīļa beigās un, cerams, pulcēs aizvien lielāku auditoriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti