Taivānā ļauj skatītājiem atgriezties stadionu tribīnēs

Taivānas profesionālā beisbola līga šonedēļ atļaus stadionu tribīnēs atgriezties līdzjutējiem, tiesa, nosakot skatītāju skaita ierobežojumu, vēstīja aģentūra "Reuters". Taivānas veselības ministrija trešdien paziņoja, ka mīkstinās dažus ierobežojumus, kas tika ieviesti cīņā pret Covid-19.

Sākot ar 8.maiju, katru beisbola spēli drīkstēs apmeklēt 1000 skatītāju. Biļetes uz noteiktām sēdvietām pārdos līdzjutējiem pēc viņu personas datiem, lai nepieciešamības gadījumā vēlāk varētu izsekot infekcijas izplatībai. Skatītājiem mērīs temperatūru, viņiem būs jāvalkā sejas maskas un sēdvietas būs izvietotas metra attālumā viena no otras. 

Lieldienu nedēļas nogalē Taivānas profesionālā beisbola līga bija pasaulē pirmā, kas sāka sezonu, neraugoties uz Covid-19 ietekmi. Sociālajos medijos beisbola līgu arī kritizēja par sacensību rīkošanu sporta veidā, kur nav iespējams garantēt spēlētāju sociālo distancēšanos, taču epidemioloģiskā situācija Taivānā kopš aprīļa vidus nav būtiski mainījusies. 

Taivānā ar 24 miljoniem iedzīvotāju ir reģistrēti 439 Covid-19 gadījumi un jaunais koronavīruss ir izraisījis sešu cilvēku nāvi. Tomēr aktīva testēšana un kontaktu izsekošana ir ļāvusi panākt, ka pašlaik ar Covid-19 slimo tikai 100 pacientu. Taivānā ir liegts aizvadīt lielus sabiedriskus pasākumus un ieteikts ievērot sociālo distancēšanos, taču nav bijuši noteikti visaptverošu izolāciju paredzoši ierobežojumi. 

Beisbols Taivānā ir populārākais sporta veids, kur sezonā paredzēts aizvadīt apmēram 240 spēļu. Lai piesaistītu sporta pasākumu badā nonākušos citu valstu beisbola fanus, Taivānas līgas spēlēm nodrošina komentāru arī angļu valodā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti