Taekvondo meistares Tarvidas pēc Olimpiskās komitejas iejaukšanās saņem Latvijas licences

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

 

Talantīgās taekvondo cīkstones māsas Inese un Jolanta Tarvidas pēc Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) iejaukšanās beidzot tikušas pie Latvijas Taekvondo federācijas (LTF) izsniegtām licencēm, kas viņam ļaus startēt starptautiskās sacensībās.

Iepriekš plaši izskanēja konflikts, kas radās starp Tarvidu ģimeni un LTF, jo māsas pameta federācijas prezidenta Hermaņa Močaļina vadīto klubu "Hansu", pievienojoties "Mārupes Sporta centra" klubam. Federācijas vadība uz to reaģēja, šogad neizsniedzot māsām Latvijas licences dalībai starptautiskās sacensībās, tāpēc viņas gada sākumā startēja ar Vācijas izsniegtām licencēm, jo pārstāv arī šīs valsts klubu.

Situācijai nākot atklātībā, konflikta situācijas risināšanā iejaucās LOK un Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP). Māsas Tarvidas, šosezon uzrādot atzīstamus rezultātus vairākos pasaules reitinga turnīros, ir reālas pretendentes startam 2020.gada Tokijas olimpiskajās spēlēs.

LTF ģenerālsekretārs Viktors Mališauskas aģentūrai LETA skaidroja, ka iepriekšējās LTF izsniegtās licences māsām Tarvidām beidzās pērn decembrī, un viņu tēvs vērsās federācijā ar lūgumu tās pagarināt. Taču tā kā Starptautiskā Taekvondo federācija (ITF) pirms šī gada mainīja licenču izsniegšanas kārtību, nosakot, ka tām var pietiekties tikai elektroniski, LTF neesot varējusi izsniegt licences Tarvidām, jo viņas vienkārši neesot aizpildījušas elektronisko pieteikumu.

Tiesa, situācijas būtība nav tik vienkārša, jo kā aģentūrai LETA paskaidroja LOK preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters, māsas Tarvidas nemaz nevarēja aizpildīt elektronisko pieteikumu, jo tajā bijusi ailīte, ka licences saņēmējam jāpārstāv klubs, kurš ir LTF biedrs, taču viņu pārstāvētais "Mārupes Sporta centrs" tāds nav, līdz ar to abas Bauskas pusaudzes pat gribēdamas nevarēja pieteikties licencei.

Risinājums pagājušajā nedēļā tomēr tika rasts, taču tikai pēc LOK un LSFP vadības iejaukšanās.

"Pagājušajā nedēļā notika vairākas tikšanās ar LTF vadības pārstāvjiem, panākot, ka licences Tarvidām izsniedz. Tiesa, LOK vēl gaidīs atbildi no starptautiskās federācijas ar akceptu par licenču maiņu. Līdz šim brīdim ar LTF vēl nav parakstīts līgums par šī gada finansējuma piešķiršanu, un arī sarunās tika norādīts, ka, nesakārtojot federācijas darbu, finansējumu var nepiešķirt," skaidroja Mālmeisters.

"Licencēšana nav vienīgā problēma, jo ir jautājumi arī par treneru un tiesnešu akreditācijas procesu, kā arī par jaunu LTF biedru uzņemšanas procesu. Līdz šim, attiecībā pret "Mārupes Sporta centra" taekvondo klubu no LTF vadības puses bija mistiski aizbildinājumi kāpēc to nevar uzņemt organizācijas biedru rindās. "Mārupes Sporta centra" klubs 8.martā ir uzrakstījis iesniegumu, lai kļūtu par LTF biedru," piebilda LOK runasvīrs.

Tikmēr LTF ģenerālsekretārs Mališauskas uzsvēra, ka federācija nav domājusi atteikt licences izsniegšanu Tarvidām, bet tās nav izsniegtas, jo neesot bijis attiecīgi noformēta pieteikuma.

"Tagad, situācijas risināšanā iesaistoties LOK un LSFP, licences ir izsniegtas, un abas māsas aprīļa sākumā varēs piedalīties Eiropas U-21 čempionātā. Latvijas licences viņām būs spēkā līdz šī gada beigām, jo tās tiek izsniegtas uz kalendāro gadu," sacīja LTF ģenerālsekretārs.

Šogad 18 gadus vecā Inese Tarvida triumfējusi trijos pasaules reitinga turnīros Vācijā, Turcijā un Slovēnijā, piedevām pret pasaules ranga pirmā desmitnieka sportistēm izcīnot trīs uzvaras trīs cīņās, kā arī pārspējot pērno Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempioni.

Savukārt 2014.gada kadetu pasaules čempionāta sudraba medaļniece Jolanta Tarvida šogad starptautiskās sacensībās ieguvusi divas zelta un vienu sudraba medaļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti