Tāds nav pat Vācijā. Liepājā sportisti izbauda jaunuzcelto Baltijas reģionā unikālo skeitparku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Liepājā uzbūvēto jauno skeitparku projekta īstenotāji raksturo kā objektu, kam Latvijā un citviet Baltijas reģionā nav līdzinieku. Ilgi lolotā nozares profesionāļu ideja realizēta ar Liepājas pašvaldības atbalstu, lai aizstātu fiziski novecojušo iepriekšējo skeitparku.

Tāds nav pat Vācijā. Liepājā sportisti izbauda jaunuzcelto Baltijas reģionā unikālo skeitparku
00:00 / 04:59
Lejuplādēt

Projekta būvniecībai piesaistīts apmēram 300 tūkstošu eiro pašvaldības finansējums. Viens no aktīvajiem liepājniekiem - BMX braucējs Kalvis Lazdiņš - ir skeitparku projektu menedžeris un projektētājs. Viņš Latvijas Radio pastāstīja, ka grūtākais bija pārliecināt pašvaldību un tikt pie finansējuma, bet pārējais jau bija pašu darbs un entuziasms.

"Strādāju starptautiska mēroga kompānijā, kas būvē šādus pasaules līmeņa skeitparkus visā pasaulē," sacīja Lazdiņš. "Sākumā uzlidoju ar dronu, lai varētu visu šo mērogā uzzīmēt. Mēs ar komandu strādājām ar dažādiem cilvēkiem līdz atradām optimālu variantu, lai iekļautos budžetā. Mēģinājām iespiest esošajā teritorijā. Mazliet paplašinājām zaļajā zonā, lai nebūtu tik daudz jāasfaltē."

Projekta īstenotāji ir gandarīti par padarīto. Skeitparkā var izbraukt dažādas līnijas praktiski neapstājoties, un neminoties var izlēkt visu maršrutu.

Biedrības "RAVE Team" valdes loceklis un BMX frīstaila treneris Roberts Klēpis pastāstīja, ka skeitparks Liepājā, Jūrmalas parkā, ir brīvi pieejams ikvienam liepājniekam un Liepājas viesim, taču tā ir būtiska platforma tieši profesionāļiem. 

Skeitparks Liepājā
Skeitparks Liepājā

"Tas ir publiski būvēts parks ar pašvaldības naudu. Domāts tam, lai šo sporta veidu pārstāvji varētu iemācīties braukt gan hobija, gan profesionālā līmenī," teica Klēpis. "Skaidrs, ka tā lielākā daļa vairāk domāta profesionāļiem, kuri vēlas sasniegt pasaules līmeni, bet mēs tieši ar vecajiem braucējiem runājām, ka rampas ir baudāmas. Ļoti daudzi sportisti izteica lielus komplimentus par dizainu parka izstrādē. Visas rampas ir viena otrai tā pakārtotas. Parks ir domāts dažādiem sporta veidiem - inline skrituļslidotājiem, skūteru braucējiem, kas ir viena no plašākajām auditorijām un diezgan pieprasīts sporta veids, BMX frīstaila pārstāvjiem."

Klēpis atgādināja, ka BMX frīstails nav BMX olimpiskā čempiona Māra Štromberga sporta veids.

BMX frīstailā uzdevums ir lēkt pa rampām un veikt akrobātiskus trikus. Turpretim BMX riteņbraukšanā uzdevums ir nobraukt trasi pēc iespējas ātrāk.

"Mums ir kopīgs tikai viens vārds – BMX, pārējais ir pilnīgi atšķirīgs," piebilda Klēpis. 

Skeitparks Liepājā
Skeitparks Liepājā

Savukārt Lazdiņš atzina, ka līdz šim bija iespēja trenēties uz mazākām konstrukcijām, kas apgrūtināja gatavošanos sacensībām, turpretim tagad ir iespēja trenēties jau pilnīgi citos apstākļos.

"Jaunais skeitparks ir revolūcija Latvijas skeitparku būvniecībā, tas paver jaunu un daudz augstāku līmeni. Skeitparks atver vārtus, lai mēs varam organizēt pasaules līmeņa sacensības, lai uz šejieni varētu braukt sportisti no visas pasaules," stāstīja Lazdiņš. "Šī ir iespēja augt jaunā līmenī, varēsim pavisam savādāk gatavoties sacensībām."

Viens no biedrības "RAVE Team" dibinātājiem ir Agris Klēpis, kurš ar dēlu Robertu Latvijā sāka sistemātiskus treniņus BMX frīstailā un kopš 2011. gada vadā jauniešus uz sacensībām gan Latvijā, gan pasaulē.

"2012. gadā uzbūvēja iepriekšējo skeitparku. Jau tajā laikā puikas gribēja mazliet lielāku un augstāku. Tagad mums ir, nebaidīšos šī vārda – pasaules līmeņa skeitparks. Tuvākais ir Itālijā, Francijā un Anglijā. Nav Baltijas valstīs, Polijā, nav pat Vācijā, mēs esam labu darbu padarījuši," gandarīts ir Klēpis. 

Skeitparks Liepājā
Skeitparks Liepājā

Biedrības "RAVE Team" sportisti sasniedz augstus rezultātus pasaules līmeņa sacensībās, kas apliecina skeitparka nepieciešamību, pauda Klēpis.

"Tas ir mūsu mērķis – mēs trenējam audzēkņus, lai viņi varētu braukt uz olimpiskajām spēlēm. Mūsu sportisti ir jau pierādījuši sevi pasaulē. No 2015. gada notiek Pasaules kausa posmi, uz kuriem mēs regulāri braucam. Kausa posmi notiek Francijā, ASV, Austrālijā, Ķīnā un citur," teica Klēpis. "Regulāri esam pārstāvējuši Latviju šajos posmos. Nav tā, ka mēs izdomājām, ka gribam krutu parku un tas tika uztaisīts. Nē, tas ir pamatots."

Skeitparka tapšana noteikti nav griesti, uzsvēra nozares pārstāvis Lazdiņš. Liepājā ir gan vajadzības, gan potenciāls ekstrēmo sportu attīstībai. Var veidot arī cita veida trases un vides objektus, taču visvairāk nepieciešams attīstīt esošo iekštelpu skeitparku.

Jaunajā skeitparkā jau ir aizvadītas netradicionālo sporta veidu sacensības "Mad Liepāja", kuras notiek astoto gadu. Sacīkstēs BMX frīstaila disciplīnā Latvijas čempiona titulu ieguva ventspilnieks Tomass Grinbergs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti