Šveices Alpos startēs skarbākās kalnu sacīkstes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Tūkstošiem dalībnieku trešdien Šveices Alpos startēs par skarbākajām pasaulē uzskatītajās kalnu sacīkstēs, kur dalībniekiem nepieciešamas labas slēpotāju un kalnākāpēju prasmes. Šveices armijas rīkotajās "Ledāju patruļas" sacensībās rīkotāji akceptēja 5400 pieteikumu.

Ik otro gadu rīkotā pasākuma starts sākotnēji bija paredzēts otrdien, taču to pārcēla spēcīgas snigšanas dēļ. Dalībniekiem būs jāveic 54 kilometru maršruts, kurā ir arī 3650 metru augstā Tetblanšas virsotne. Pašreizējais maršruta rekords ir piecas stundas un 52 minūtes, taču kontrollaiks ir ierobežots ar 17 stundām.

Dalībniekiem ir iespēja izvēlēties arī nedaudz vieglāku 26 kilometru maršrutu, taču arī tajā ir gandrīz 3000 metru virsotnes. Visus dalībnieki startē patruļās pa trim slēpotājiem, kam jāspēj pārvietoties gan uz slēpēm sasaitē, gan rāpties kalnos ar slēpēm uz muguras.

Sacensībās startēs 820 militārpersonu komandas, 140 komandās būs kalnu pavadoņi, bet vēl 840 komandas nokomplektēja citi entuziasti. Garajā distancē minimālais dalībnieku vecums ir 20 gadu, savukārt īsāko ceļu drīkst veikt par 18 gadiem vecāki pretendenti.

Pirmo reizi "Ledāju patruļas" sacensības Šveices armija sarīkoja 1943.gadā, taču 1949.gadā tās aizliedza, kad viena patruļa iekrita ledāja plaisā. Sacīkstes atsākās 1984.gadā, un šogad rīkotāji atļāva pieteikties par 400 patruļām vairāk nekā parasti. Pirms diviem gadiem pasākums nepieņemamu laikapstākļu dēļ nenotika, savukārt šogad, gatavojoties sacensībām, divi Šveices kalnākāpēji pazuda treniņā netālu no Arolas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti