Svarcelšanas organizāciju nesaskaņu risināšanai LOK rosina vēlēt jaunu LSKA valdi

Latvijas olimpiskās komitejas (LOK) izpildkomiteja otrdien aicināja Latvijas svarcelšanas sabiedrību ārkārtas sapulcē risināt konstruktīvu dialogu un sarīkot Latvijas Svarcelšanas klubu apvienības (LSKA) valdes pirmstermiņa vēlēšanas, informēja LOK preses dienests. Svarcelšanā jau ilgstoši Latvijā iesakņojušies konflikti nelabvēlīgi ietekmē sporta veida attīstību un strīdnieku domstarpības pat apdraudēja spēcīgāko svarcēlāju iespējas sagatavoties un startēt pasaules, Eiropas čempionātos un pērn arī Londonas olimpiskajās spēlēs.

Latvijā un starptautiski oficiāli atzītā LSKA nespēja rast saskaņu ar treneri Eduardu Andruškeviču. Neapmierināti ar LSKA darbības principiem un finanšu sadali, vairāki Latvijas svarcelšanas pārstāvji ar titulēto smagsvaru Viktoru Ščerbatihu un Andruškeviču priekšgalā savulaik nodibināja Latvijas Svarcelšanas federāciju (LSF).

Abu organizāciju nesaskaņu dēļ pēc vienošanās ar Starptautisko Svarcelšanas federāciju (IWF) sacensību rīkotāji pašlaik akceptē tikai LOK parakstītus Latvijas svarcēlāju pieteikumus. Svarcelšanas organizāciju strīds ilgst jau vairākus gadus, un izlīgumu vai abu pušu kompromisu LOK nesaredz, tādēļ nolēma sporta veida vienotības labad uzdot LSKA valdei sadarbībā ar biedrības biedriem un ieinteresētām personām divu mēnešu laikā sasaukt biedru ārkārtas sapulci, kura lemtu par sporta veida attīstības perspektīvām un pārvaldes struktūrām sporta veida koordinēšanai un vadīšanai Latvijā. Sapulcē piedāvāts arī rīkot LSKA valdes pirmstermiņa vēlēšanas.

LOK izpildkomiteja no savas puses kā kompetentāko vidutāju svarcelšanas attīstībai izvirzīja LOK viceprezidentu Raimondu Bergmani. Bijušā svarcēlāja un olimpieša uzdevums sadarbībā ar visu Latvijas svarcelšanas sabiedrību būs līdzdarboties un piedalīties sapulces organizēšanā. LOK izpildkomiteja arī ieteica sapulces rīkotājiem iesaistīt tās organizēšanā un norisē Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federāciju padomes, LOK un IWF pārstāvjus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti