Svarcēlājs Suharevs pārliecinoši atgūst Eiropas junioru čempiona titulu

Ritvars Suharevs ceturtdien Rumānijā izcīnīja zelta medaļu Eiropas čempionātā svarcelšanā junioriem, startējot svara kategorijā līdz 81 kilogramam, liecina rīkotāju informācija. Kontinenta junioru meistarsacīkstēs Suharevs kopš 2015.gada ne reizi nav palicis bez godalgām, bet pērn viņš kļuva par sudraba medaļnieku.

(papildināts ar Armanda Mežinska 4.vietu)
Divu disciplīnu - raušanas un grūšanas - summā Suharevs pacēla 348 kilogramus, kas viņam nodrošināja uzvaru ar piecu kilogramu pārsvaru pār sudraba laureātu baltkrievu Iharu Ložku. Bronzu nopelnīja Armēnijas svarcēlājs Rafiks Haratunjans ar 340 kilogramiem.

Uzvaru raušanā Suharevam būtu nodrošinājis jau pirmais mēģinājums ar paceltiem 153 kilogramiem, turklāt cīņā viņš iesaistījās, kad praktiski visi sāncenši dalību jau bija noslēguši. Otrajā mēģinājumā 158 kilogramu stienis Suharevam nepakļāvās, bet trešajā piegājienā viņš to itin pārliecinoši tomēr pacēla.

Savukārt grūšanā pasaules junioru čempions secīgi pacēla 185 un 190 kilogramus. Jau nodrošinājis zelta medaļu kopvērtējumā, Ritvars centās pacelt 197 kilogramu stieni, bet neveiksmīgi.

Vēlāk ceturtdien Armands Mežinskis izcīnīja 4.vietu junioru sacensībās svarā līdz 89 kilogramiem, summā paceļot 345 kilogramus (153 kg + 192 kg). Grūšanā Mežinskis nopelnīja mazo bronzas medaļu.

Junioru konkurencē startē svarcēlāji līdz 20 gadu vecumam.

Jau vēstīts, ka Bukarestē par U-23 Eiropas čempioni kļuva Rebeka Koha, pārspējot visas sāncenses svara kategorijā līdz 59 kilogramiem. Daniela Ivanova ieņēma 8.vietu Eiropas junioru čempionātā svara kategorijā līdz 64 kilogramiem.