Svarcēlājs Plēsnieks iegūst U-23 Eiropas čempiona titulu

Svarcēlājs Artūrs Plēsnieks sestdien Tallinā uzvarēja U-23 Eiropas čempionātā svara kategorijā līdz 105 kilogramiem, liecina rīkotāju informācija. Plēsnieks raušanas un grūšanas summā pacēla 396 kilogramus, kas viņam ļāva gūt pārliecinošu uzvaru.

Sudraba laureāts polis Arkadiušs Mihaļskis atpalika par sešiem kilogramiem, bet par bronzas medaļnieku ar paceltiem 390 kilogramiem kļuva Krievijas svarcēlājs Nikolajs Vasiļjevs.

Raušanā Plēsnieks ieņēma otro vietu ar paceltiem 175 kilogramiem. Vadībā ar 178 kilogramiem izvirzījās Vasiļjevs, bet trešais ar 170 kilogramiem bija slovāks Matejs Kovāčs. Plēsniekam neizdevās pirmajā mēģinājumā pacelt 168 kilogramus, taču viņš turpināja ar veiksmīgu piegājienu 170 kilogramiem.

Grūšanā Plēsnieks realizēja visus trīs mēģinājumus, paceļot 206, 215 un 221 kilogramu, kļūstot par uzvarētāju summā. Raušanā ar 221 kilogramu mazāka personiskā svara dēļ uz pirmo vietu pakāpās Mihaļskis.

Plēsnieks aprīlī izcīnīja 4.vietu Eiropas čempionātā, kur pacēla 397 kilogramus (175+222) un sasniedza Latvijas rekordu. Savukārt pērn Londonas olimpiskajās spēlēs Plēsnieks bija septītais, kā arī izcīnīja sudrabu pasaules junioru čempionātā.