Svarcēlājs Koževņikovs 12. vietā pasaules čempionātā

Taizemes pilsētā Pataijā notiekošajā pasaules čempionātā svarcelšanā Latvijas svarcēlājs Vadims Koževņikovs, kurš startē svara kategorijā līdz 96 kilogramiem otrdien izcīnīja 12. vietu, summā paceļot 364 kilogramus, liecina organizatoru informācija.

Koževņikovs raušanā pacēla 158 kilogramus, kas šajā disciplīnā ierindoja viņu 14. vietā. Grūšanā latvieša rezultāts bija 206 kilogrami, kas summā deva 364 kilogramus.

Pirms A grupas sacensībām, kur startē 11 labākie sportisti, Koževņikovs bija ceturtajā vietā, taču pēc tam, kad bija startējuši arī stiprākie sportisti, viņš ierindojās 12. vietā.

Par pasaules čempionu kļuva Ķīnas svarcēlājs Tao Tiaņs, kurš summā pacēla 410 kilogramus, otrais ar 402 kilogramiem bija Kataras sportists Faress Ibrahims Elbahs, bet trešo vietu ar 394 kilogramiem izcīnīja Gruzijas atlēts Antons Pļesnojs.

Jau ziņots, ka Rebeka Koha svara kategorijā līdz 59 kilogramiem ierindojās astotajā vietā, Rotvars Suharevs svara kategorijā līdz 81 kilogramam palika 12. vietā. Vēl pasaules čempionātā jāstartē Artūram Plēsniekam, kurš sacentīsies svara kategorijā līdz 109 kilogramiem.