Svarcēlājs Koževņikovs izcīna mazo bronzas medaļu Eiropas čempionātā

Gruzijas pilsētā Batumi turpinās Eiropas čempionāts svarcelšanā, un piektdien svara kategorijā līdz 96 kilogramiem Latvijas pārstāvis Vadims Koževņikovs summā pacēla 360 kilogramus (153+207) un ieguva 8.vietu. Grūšanā Latvijas svarcēlājs izcīnīja mazo bronzas medaļu.

25 gadus vecais Koževņikovs šajā čempionātā A grupā startēja kā pirmais - viņa pieteiktais svars pirmajā raušanās mēģinājumā bija 153 kilogrami, un sportists bez grūtībām pacēla stieni.

Koževņikova pirmais mēģinājums raušanā - 153 kg

Otrais mēģinājums raušanā Vadimam bija 157 kilogrami. Stieni gan Koževņokovs pacēla, taču tiesneši pamanīja kļūmi, un šis mēģinājums netika ieskaitīts.

Neveiksme otrajā mēģinājumā

Tūlīt pēc tam viņš pie stieņa devās vēlreiz, taču arī šis mēģinājums viņam bija neveiksmīgs. Līdz ar to raušanā ieskaitīti 153 kilogrami, kas viņu ierindoja 15. pozīcijā. Tiesa gan, šī disciplīna sportistam nav parocīga.

Koževņikovam neveiksmīgs arī trešais mēģinājums raušanā

Veiksmīgi Vadims iesāka grūšanu - pirmajā mēģinājumā viņna pieteiktaais svars bija 200 kilogramu, un viņš bez kļūdām pacēla stieni virs galvas.

Koževņikova pirmais mēģinājums grūšanā - 200 kg

Nākamais pieteiktais svars bija 207 kilogrami, taču Koževņnikovs ar šo pārbaudījumu netika galā.

Tūlīt pēc tam viņš mēģināja to pašu svaru, un šoreiz, pieliekot visas pūles, izdevās celt stieni virs galvas un atkārtot savu personisko rekordu.

Trešais mēģinājums grūšanā veiksmīgs

Tas deva Vadimam mazo bronzas medaļu grūšanā. Kovērtējumā Koževņikovs palika astotajā vietā.

Par čempionu kļuva baltkrievs Jevgeņijs Cihancovs, kurš summā pacēla 400 kilogramus (178+222), sudrabu ar 378 kilogramiem (168+210) izcīnīja krievs Jegors Kļimovs, bet bronzu ar 377 kilogramiem (173+204) skatītājiem par prieku ieguva Gruzijas svarcēlājs Antons Pļesnojs.

Apbalvošanas ceremonija

Jau ziņots, ka Rebeka Koha pirmdien nosargāja savu Eiropas čempiones titulu, savukārt trešdien bronzu izcīnīja Ritvars Suharevs. Ceturtdien Armands Mežinskis ar savu personisko rekordu izcīnīja devīto vietu.