Svarcēlāja Koha pārliecinoši uzvar Eiropas U-20 čempionātā

Latvijas talantīgā svarcēlāja Rebeka Koha svētdien pārliecinoši uzvarēja Lietuvā notiekošajā Eiropas čempionātā U-20 vecuma grupā.

Svara kategorijā līdz 53 kilogramiem Koha sacensībās abās disciplīnās iesaistījās brīdī, kad pārējās sportistes tās jau bija noslēgušas. Raušanā viņai pirmais mēģinājums ar 80 kilogramus smagu stieni neizdevās, bet otrais mēģinājums tika pacelts un pēc tam sportiste tika galā arī ar 85 kilogramiem.

Savukārt grūšanā 17 gadus vecā Koha, kura bija sacensību otra jaunākā dalībniece, sākotnēji pacēla 98 kilogramus, bet pēc tam pievarēja arī 103 un 105 kilogramus, kas summā deva 190 kilogramus.

Tāpat Koha saņēma arī mazās zelta godalgas raušanā un grūšanā.

2013.gadā Eiropas junioru čempionātā Koha summā pacēla 150 kilogramus, tiekot pie bronzas svarā līdz 48 kilogramiem, bet pērn ar 176 kilogramiem viņa kļuva par vicečempioni kategorijā līdz 53 kilogramiem.

Kā ziņots, augustā Koha ļoti pārliecinoši triumfēja arī Eiropas U-17 čempionātā, arī summā paceļot 190 kilogramus. Tāpat Koha aprīlī izcīnīja otro vietu pasaules jaunatnes čempionātā.

Svētdien Koha sasniedza jaunu Latvijas rekordu grūšanā, kā arī atkārtoja rekordu summā.

Tāpat svētdien sacensībās junioriem svara kategorijā līdz 56 kilogramiem piedalījās arī Latvijas sportists Elmārs Koleda, kurš raušanā pacēla 87 kilogramus, bet grūšanā tika galā ar 106 kilogramiem un noslēgumā ar 193 kilogramiem palika pēdējā, septītajā pozīcijā.

Klaipēdā notiekošajā Eiropas U-20 un U-23 čempionātā Latviju pārstāvēs vēl seši sportisti, ieskaitot valsts spēcīgāko svarcēlāju Artūru Plēsnieku, kā arī talantīgo Ritvaru Suharevu.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Citi
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti