Svarcēlāja Koha pārliecinoši triumfē karjerā pēdējā Eiropas junioru čempionātā

Ceturto gadu gadu pēc kārtas par Eiropas junioru čempioni svarcelšanā otrdien kļuva Rebeka Koha, Polijā paliekot nepārspēta svara kategorijā līdz 63 kilogramiem. Vecuma ierobežojuma dēļ Latvijas atlēte U-20 Eiropas čempionātā startēja pēdējoreiz.

Raušanā Eiropas čempione Koha izmantoja tikai divus mēģinājumus un pacēla 100 kilogramus, bet grūšanā – 120 kilogramus, summā nodrošinot rezultātu 220 kilogrami. Koha bija pārliecinoši labākā gan summā, gan katrā disciplīnā atsevišķi. 

Rebeka Koha par startu Eiropas junioru čempionātāMārtiņš Kļavenieks

  Koha pirmo mēģinājumu raušanā veica, kad konkurentes sacensības pirmajā disciplīnā bija noslēgušas. Jau pirmais paceltais svars - 95 kg - nodrošināja Latvijas sportistei līderpozīcijas. Veiksmīgi izmantojusi otro mēģinājumu, Koha sacīkstes turpināja jau grūšanā.

  Pirmajos divos mēģinājumos grūšanā Kohai pakļāvās 115 kg un 120 kg smags stienis, bet no trešā piegājiena tāpat kā raušanā uzvarētāja atteicās.

  Sacenšoties līdz 20 gadu vecām sportistēm, otro vietu ieguvusī turciete Nuraja Leventa pacēla 207 kilogramus (92+115), no Kohas summā atpaliekot 13 kilogramus.

  Uzvarētāja sarunā Latvijas Radio atzina, ka viss izdevās kā plānots, bet uzvara dod pārliecību par gatavošanās plāna pareizību. 

  Šovasar Koha uzvarēja arī pasaules junioru čempionātā. Savukārt pērn viņa nopelnīja bronzas godalgu pasaules meistarsacīkstēs pieaugušajiem, bet šopavasar pirmoreiz izcīnīja Eiropas čempiones zeltu. Sezonā galvenais starts Rebekai būs novembrī pasaules čempionātā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Sports
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti