Svarcēlāja Koha izcīna bronzas godalgu jaunatnes olimpiskajās spēlēs

Latvijas spēcīgākā jaunā svarcēlāja Rebeka Koha svētdien Naņdzjinā, Ķīnā, izcīnīja bronzas medaļu jaunatnes olimpiskajās spēlēs, informēja rīkotāji. Koha svara kategorijā līdz 48 kilogramiem raušanā laboja personisko rekordu, bet grūšanā to atkārtoja.

Divu disciplīnu summā Kohas rezultāts bija 165 kilogrami, bet pārliecinoši uzvarēja ķīniete Dzjana Huihua ar 193 kilogramiem. Tikpat cik Koha pacēla arī ziemeļkorejiete Ri Songuma un mazāka personiskā svara dēļ kļuva par sudraba laureāti.

Raušanā Koha pacēla 75 kilogramus, kas bija otrais labākais rezultāts disciplīnā un sportistes personiskais rekords. Drošā vadībā ar 88 kilogramiem izvirzījās Dzjana, bet Ziemeļkorejas svarcēlāja tobrīd bija trešā ar 72 kilogramiem.

Savukārt grūšanā Koha otrajā mēģinājumā pacēla 90 kilogramu smagu stieni un pēdējā piegājienā centās labot personisko rekordu, taču 94 kilogramu smagums nepakļāvās. Dzjana pacēla 105 kilogramus, turpretim Ri uz otro vietu ļāva pakāpties 93 kilogramu pieveikšana.

Pirms došanās uz Ķīnu Kohas personiskie rekordi bija 73 kilogrami raušanā un 90 kilogramu grūšanā.

Trenera Eduarda Andruškeviča audzēkne aprīļa beigās ieguva zelta medaļu Eiropas U-17 jauniešu čempionātā svara kategorijā līdz 48 kilogramiem, jūnijā viņa bija ceturtā pasaules junioru čempionātā, bet pērn Eiropas U-20 čempionātā nopelnīja bronzas godalgu.

Jau vēstīts, ka Agate Rašmane šaušanā ar gaisa pistoli 10 metru distancē svētdien ieguva 10.vietu. Ar uzvaru olimpiskā turnīra grupas kārtu sāka Latvijas pludmales volejbolistes Tina Graudiņa/Anastasija Kravčenoka.

Peldēšanā Jānis Šaltāns 100 metru distancē uz muguras priekšsacīkstēs ierindojās 17.vietā, paliekot kā pirmais rezervists startam pusfinālā. Dana Kolidzeja peldējumā 50 metru brasa distancē ieņēma 21.vietu, bet pusfinālos startēs 16 ātrākās. Vēlāk svētdien tenisiste Jeļena Ostapenko pārī ar lietuvieti Akvili Paražinskaiti aizvadīs pirmo cīņu dubultspēļu turnīrā.

Startam otrajās jaunatnes olimpiskajās spēlēs Latvijas delegācijā iekļāva 13 sportistus. Sacensības ilgs līdz 28.augustam.