Stopiņu NHK handbolistes trešo gadu pēc kārtas kļūst par Latvijas čempionēm

Jau trešo gadu pēc kārtas par Latvijas sieviešu handbola virslīgas čempioni pirmdien tika kronēta Stopiņu NHK komanda.

Stopiņu vienība pirmdien izbraukumā finālsērijas otrajā spēlē ar 23:17 (14:6) uzvarēja Jēkabpils Sporta skolas (SS) vienību, sērijā līdz divām uzvarām gūstot virsroku ar 2-0.

Uzvarētājām desmit vārtus iemeta Ivita Asare, kamēr Jēkabpils vienības rindās ar septiņiem vārtu guvumiem atzīmējās Simona Ārmane.

Jau no paša spēles sākuma iniciatīva bija Stopiņu komandas pusē, kas pirmo 15 minūšu laikā izvirzījās vadībā ar 7:1, bet pirmo puslaiku noslēdza ar astoņu vārtu pārsvaru (14:6). Jēkabpils vienība šajā mačā tā arī nespēja iesaistīties cīņā par uzvaru, Stopiņu NHK handbolistēm pārliecinoši kļūstot par Latvijas čempionēm.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirmajā finālsērijas spēlē Stopiņu komanda savā laukumā guva uzvaru ar 27:24.

Stopiņu NHK handbolistes Latvijas čempionātā uzvarējušas nu jau trīs gadus pēc kārtas, bet Jēkabpils SS komanda pirmo reizi kopš 2009.gada ir nodrošināja sev Latvijas čempionāta medaļas, pirms deviņiem gadiem tiekot pie zelta.

Savukārt svētdien tika sākta cīņa par Latvijas čempionāta bronzas godalgām, kur Ludzas "Latgols" pirmajā mačā savās mājās ar rezultātu 34:25 pārliecinoši pārspēja Dobeles REIR vienību. Nākamais mačs, kas sērijā var būt arī pēdējais, notiks svētdien Dobelē.

Jau ziņots, ka pusfinālā Stopiņu NHK ar 2-1 uzvarēja Dobeles REIR vienību, bet Jēkabpils SS ar 2-0 uzveica "Latgols".

Virslīgas kopvērtējumā uzvarēja Stopiņu NHK komanda, kam sekoja Ludzas "Latgols", šīm komandām nodrošinot vietu pusfinālā.

Ceturtdaļfinālā Jēkabpils SS divu maču summā ar rezultātu 66:49 pieveica LSPA, kamēr Dobeles REIR ar 72:51 pārspēja Salaspils Sporta skolas komandu.

Šosezon sieviešu virslīgā sešām pērn startējušajām komandām pievienojās arī Latvijas junioru izlases bāzes komanda LAT-2002/"Dobele", kas čempionātā piedalījās bez vietas izcīnīšanas tiesībām, startējot tikai regulārajā turnīrā.

Sieviešu virslīgā komandas regulārajā turnīrā aizvadīja trīs apļus. Izslēgšanas turnīra pusfinālam automātiski kvalificējās regulārā turnīra divas labākās komandas, bet vienības, kas izcīnīja no trešās līdz sestajai vietai (neskaitot jaunatnes izlases rezultātu), aizvadīja ceturtdaļfinālu.

Iepriekšējā sezonā virslīgas ieviešu turnīrā triumfēja Stopiņu NHK komanda, dramatiskā finālsērijā ar 2-1 apspēlējot Dobeles REIR spēlētājas. Toreiz pirmie divi mači noslēdzās pēcspēles metienu sērijā, bet trešajā Stopiņu vienības spēlētājas guva panākumu ar vienu vārtu pārsvaru.