Rīta Panorāma

Sācies kamermūzikas festivāls «Satikšanās saulkrastos»

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas vēstnieku Krievijā Māri Riekstiņu

Latvijā izstrādā rīku sportistu veiktspējas mērīšanai

Sportistu rīka «Echo» radītāji lūko ielauzties Ziemeļamerikā un Skandināvijā

Valmierā ir radīts rīks, ko turpmāk ikdienā varēs izmantot profesionālas un pusprofesionālas komandas savu sportistu veiktspējas mērīšanai, un treneriem ļaus ērti uzreiz sportazālē veikt videoanalīzi, piemēram, pēc zaudētiem vai arī gūtiem vārtiem. Latvijā programmētā sistēma “Echo” ļauj personālam jau spēles laikā uzreiz iegūt datus par katru sportistu un laicīgi veikt nepieciešamās maiņas, nepieļaujot sportistu pārslodzi.

Šis bizness radās pirms vairākiem gadiem, satiekoties bijušajiem klasesbiedriem un saprotot, ka viņiem ir kāda kopīga problēma. “Echotech” īpašnieks Kaspars Urbāns LTV atklāja, ka visi ir šādā vai tādā veidā bijuši saistīti ar sportu, un nonākušie pie vienāda secinājuma – visiem sportistiem, kuri trenējas vai sporto zālē,  nav pieejami dati par veiktspēju, ātrumiem vai citi dati, pēc kuriem skatīties slodzes.

Liekot galvas kopā, pēc vairāku gadu darba un testiem, beidzot šajā problēmai viņi ir radījuši risinājumu, kuru turpmāk varēs izmantot profesionālas un pusprofesionālas komandas visā pasaulē. Tā derēs gan hokejistiem, gan basketbolistiem, gan citu sporta veidu sportistiem.

Sporta zālē tiek uzstādītas antenas apkārt pa perimetru - parasti augstu pie griestiem. Viss, kas jāizdara sportistiem – jāuzvelk zem formas tērpa vestīte, kurai ir kabata, un tajā sportistiem jāieliek savas čips.

Latvijā izstrādātais risinājums apkopo informāciju par pulsu, distanci, ātrumu, pavadīto laiku laukumā un ne tikai. Šeit ir iekšā kustības sensori, kas ļoti smalki māk rēķināt, piemēram, slodzi uz locītavām vai faktisko paātrinājumu, triecienu, faktisko sportistu slodzi.  Treneri spēles laikā var redzēt, kurš sportists ir noguris un ir jānomana.

Latvijā izstrādātais risinājums paredz arī sporta zāles aprīkot ar kamerām, kas dod iespējas treneriem pavisam ērti no dažādiem leņķiem aplūkot atkārtojumus, ātri veidot videoanalīzi. Visus datus var aplūkot gan datorā, gan telefonā.

Ar Latvijā radīto sistēmu aprīkots Kocēnu sporta nams un divas zāles Čehijā. Uzņēmēji cer nākotnē ielauzties arī Ziemeļamerikas un Skandināvijas tirgū, un šobrīd izskatās, ka pavisam drīz būs arī pirmais lielais klients Lietuvā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti