Sporta veidu federācijas protestā pret SOK kritiku pamet jumtorganizāciju «Sport Accord»

Protestējot pret Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidenta Tomasa Baha asu kritizēšanu, vairākas sporta veidu federācijas pirmdien Sočos informēja par lēmumu pamest sporta jumtorganizāciju "Sport Accord", informēja avoti SOK. 

"Sport Accord" vadītājs Markuss Ficers organizācijas sanāksmē vainoja SOK vēlmē nepieļaut alternatīvu vairāku sporta veidu kompleksas sacensības, kā arī uzstāja, ka SOK nepietiekami finansiāli atbalsta starptautiskās sporta veidu federācijas.

Par izstāšanos no "Sport Accord", kas apvieno sporta veidu federācijas un sacensību organizatorus, paziņoja Starptautiskā vieglatlētikas federācija (IAAF) un Starptautiskā Šaušanas federācija (ISSF). Tās abas un vēl 11 federācijas, tostarp Starptautiskā Futbola federācija (FIFA), parakstīja vēstuli, kurā kritizēja Ficera izteikumus.

Bahs Sočos uz "Sport Accord" pasākumu ieradās īpaša viesa lomā, bet par Ficera kritiku SOK prezidents teica, ka tā neatspoguļo sporta federāciju viedokli. Ficers ir arī Starptautiskās Džudo federācijas prezidents un pauda, ka viņa darbība ir vērsta uz starptautisko sporta veidu federāciju interešu aizstāvēšanu. 

"Sport Accord" attiecības ar SOK jau iepriekš kļuva arvien saspringtākas, kopš olimpiskā komiteja aizliedza olimpisko spēļu pretendentiem rīkot prezentācijas "Sport Accord" ikgadējā pasākumā. "Sport Accord" savas gadskārtējās sanāksmes dēvē par pasaulē lielāko sporta biznesa notikumu. 

Arī nākamgad "SportAccord" sanāksme notiks Sočos, stiprinot aizdomas, ka Ficera darbību pārrauga Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Ficers vēlāk pirmdien paziņoja, ka "Sport Accord" 2019.gadā Sočos sarīkos pasaules pirmās Pludmales spēles.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti