Sporta skolotāji palīdz skolēniem uzturēt sevi formā arī ārkārtas situācijā

Valsts izglītības un satura centra ieteikto apmācību attālināti aizvadītajā nedēļā realizēja arī sporta skolotāji. Savulaik sporta tērps bija viens no nepieciešamākajiem sporta stundas nodrošinājumiem, bet tagad bez viedierīcēm šajā krīzes situācijā nav iedomāja arī  sporta stunda.

Kā vislabāk un radošāk nodarbināt bērnus, turklāt tā, lai viņi ar interesi sportotu  un uzturētu sevi arī sportiskajā formā?

Sporta stundas notiek arī attālināti
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Grundzāles pamatskolas sporta skolotāja Māra Stabiņa vadītajās sporta stundās bērni piedalās ar prieku. Viņš ir arī orientēšanās treneris un jau ieteicis  nodarboties ar savu iemīļoto sporta veidu, bet nepulcējoties grupās. Normālajos apstākļos viņa audzēkņi bez attaisnojuma sporta stundas  nekavē. Arī tagad Māris Stabiņš stundas gatavo radoši, pat sasaistot sportu ar vērojumiem dabā.

Stabiņš iesaka radoši pieiet orientēšanās sportam šajos apstākļos, piemēram, karti ar kontrolpunktiem pielikt pie afišu staba, iegaumēt ceļu līdz pirmajam kontrolpunktam; ja to nevar, tad nobildēt un turpināt sacensības. Pa ceļam tās aizraujošākas var padarīt vērojumu bildes, piemēram, skudru pūžņi vai kādi dabas novērojumi.

Stabiņš savai audzināmajai klasei bija noteicis kā mājas darbu iesūtīt basketbola metienus. Ne tikai bumbu grozā, bet ar kaut ko mest un kaut kur trāpīt.

Nataļja Gorškova ar saviem  Jelgavas 4. vidusskolas skolēniem tradicionāli bijusi aktīva visos iespējamos jauniešu sporta pasākumos. Viņa pati turpina sportot attālināti un sūta audzēkņiem dažāda veida ieteikumus, kā to darīt, īpaši jau brīvā dabā.

Gorškova norāda, ka redz bērnus sportojam stadionā, bet pa vienam, pa diviem, ievērojot distanci. Skrejoši bērni redzami arī pilsētas ielās, un tāpat aktīvi tiek izmantotas, piemēram, arī skrituļslidas. Saviem audzēkņiem skolotāja sūta arī dažādas interneta saites, kur redzami vingrinājumi, kurus var paveikt mājās.

Laurenču sākumskola  ir viena no retajām vietām Latvijā, kur sporta stundas regulāri notiek distanču slēpošanā. Tas iespējams, pateicoties sekmīgai saldētā sniega trases darbībai, ko atbalstījusi  Siguldas novada pašvaldība. Ziemai labvēlīgos apstākļos Laurenču sākumskolas bērni slēpo četras stundas nedēļā - divas obligātās sporta stundas papildinātas ar vēl divām uz interešu izglītības rēķina.

Sporta skolotājs Laurenču pamatskolā Ivo Alksnis ir arī Siguldas džudo kluba treneris, un viņš šonedēļ bijis patīkami pārsteigts par audzēkņu disciplinētību un interesi arī šajā attālinātajā procesā. Nopietna attieksme, saģērbušies sporta tērpos, blakus nolikuši arī ūdens pudeles, bērni aktīvi piedalās sporta stundā ar video konferences palīdzību.

Sporta federāciju padomes vadītājs Einārs Fogelis iesaka visiem saglabāt optimismu, šis laiks ir jāpārdzīvo. Tokijas olimpiskās spēlēs nav atceltas, bet ir pārceltas, un ar tādu pašu attieksmi ikvienam jācenšas darīt viss iespējamais, lai ar sporta palīdzību  uzturētu sevi formā.

“Sports ir tas, kas dod pozitīvo enerģiju, un to nevajag aizmirst,” pauda Fogelis. Viņš norāda, ka brīvā dabā ir gandrīz neierobežotas iespējas nodarboties ar sportu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt