Sporta pasākumu deficīta apstākļos brīvo nišu ieņem sacensības digitālajā vidē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Koronavīrusa pandēmijas laikā daudzu sporta čempionātu rīkotāji piedāvā līdzjutējiem sāncensību vērot digitālajā vidē. Virtuāli var sacensties komandu sporta veidos, arī riteņbraukšanā, skriešanā un citur. Latvijā pirmais vietējais čempionāts, kas pārgāja uz sacensībām digitālajā vidē, bija vietējā basketbola līga. Savukārt Rīgas maratona rīkotāji otrdien pauda, ka arī šīs sacensības oktobrī varētu notikt virtuālajā vidē, ja koronavīrusa pandēmija nerimsies.

Dažādu sacensību pārnese uz digitālo vidi kļūst arvien populārāka. Maijā risinās virtuālais pasaules čempionāts hokejā, arī Nacionālā hokeja līga (NHL) rīko dažāda veida digitālos turnīrus. Pagājušajā nedēļā notika pirmais Latvijas kauss riteņbraukšanā, kur sportisti sacentās e-vidē

Daļa sporta sacensību pārceļas uz e-vidi
00:00 / 04:58
Lejuplādēt

Pieeja digitālajiem čempionātiem gan krietni atšķiras. Visvienkāršākā forma ir līdzjutēju balsojums kādā sociālās saziņas vietnē. Balsošana parasti notiek pāris stundas, sacenšoties divām komandām. Komanda, kas saņem visvairāk balsu, uzvar.

Izplatīti ir videospēļu čempionāti, kur sacenšas, piemēram, basketbola klubi kāda videospēļu lietpratēja vadībā. Tieši šādu pieeju izvēlējusies Latvijas Basketbola savienība, kas izveidojusi Latvijas e-basketbola līgu. Latvijas basketbola līgu direktors Edgars Bērziņš pastāstīja, ka projekts jau tagad sevi ir attaisnojis, jo deva iespēju izpildīt saistības pret sponsoriem, atrādot viņu logo televīzijā.

Viens Latvijas basketbola klubs jau ir paudis vēlmi piedalīties virtuālajā turnīrā paralēli klasiskajām sacensībām, kad tās atsāksies, teica Bērziņš. Latviešu paveikto atzinīgi ir novērtējusi Starptautiskā basketbola federācija (FIBA), kas arī domā, kā virtuālajā vidē iesaistīt nacionālās izlases. 

Skaidrs, ka balsošana un videospēles neprasa fizisku piepūli, bet skriešanā un riteņbraukšanā sacensības digitālajās platformās prasa arī krietnu spēka atdevi.
 
Iepriekš uz nezināmu laiku atliktais Rīgas maratons notiks oktobra otrajā nedēļas nogalē. Arī šo sacensību rīkotājiem ir vairāki pasākuma norises plāni, bet viens no tiem paredz sacensības virtuāli. Šādā formātā sacensības notiks tikai tad, ja oktobrī joprojām būs spēkā strikti ceļošanas un pulcēšanās ierobežojumi, informēja maratona rīkotājs Aigars Nords. 
 
Virtuālajā maratonā izpaliktu tieša konkurence, jo tā būtu vienkārša sava rezultāta salīdzināšana ar citiem. Riteņbraukšanā katrs sacensību dalībnieks atrodas uz sava viedā trenažiera, veicot braucienu digitālā reāllaikā kopā ar citiem.
 
Edgars Bērziņš atklāja, ka spēles NBA2K izstrādātāji jau šobrīd veidojot risinājumus, lai tā būtu piemērotāka čempionātu rīkošanai. Jau drīzumā Latvijas e-basketbola līdzjutēji varētu sekot līdzi ne tikai vietējai līgai.
 
Virtuālās sacensības un čempionāti ir tikai vāja atblāzma no īsta sporta sniegtā adrenalīna un emocijām, bet tā ir jauna niša, kas varētu ieņemt stabilu vietu nākotnē. Piemēram, Latvijas e-basketbola līgai notiekot paralēli Latvijas-Igaunijas basketbola čempionātam vai Latvijas čempionātam riteņbraukšanā notiekot tikai digitāli, katram braucējam atrodoties citā pasaules vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti