Sporta līdzjutēji Mālmaņi: Atceltie un pārceltie pasākumi faniem izmaksā ļoti dārgi

Ceturtdien bokseru Maira Brieža un Juniera Dortikosa atceltās cīņas biļešu īpašnieki saņēma ziņu, ka visas iegādātās biļetes saglabās derīgumu un atmaksa par tām netiks veikta, līdz noskaidrosies tālākā situācijas attīstība.

Sporta draugu kluba “Thunder”, kas apvieno Latvijas sporta atbalstītājus vairākās pasaules valstīs, pārstāvis Imants Mālmanis, uzzinot par situāciju, ka atkal tiek atcelts kāds sporta pasākums un atkal nauda par biļetēm tiek “iesaldēta”, vien nosaka: “Draņķīgs gads.”

“Thunder” pārstāvis norāda, ka Brieža gaitām klātienē sekojis līdzi jau kopš 2016. gada – bijis uz cīņām Dortmundē un Liverpūlē, kā arī Rīgā. Brieža un Dortikosa atceltā cīņā Mālmanim kļuva jau par trešo sporta pasākumu, kas Covid-19 dēļ ir atcelts vai pārcelts – kā nu kurš organizators to definē, un

šobrīd ieguldītā nauda, par kuru nav skaidrs, vai izdosies to atgūt, jau ir apmēram 6000 eiro abiem ar sievu Kristīni.

Atceltā Brieža cīņa gan no visiem pagaidām radījusi vismazākos zaudējumus – lidojumi no Dublinas uz Rīgu (Mālmanis dzīvo Īrijas galvaspilsētā) jau divreiz atcelti – gan uz pirmo cīņas datumu 21. martā, gan uz 16. maiju, un par tiem saņemtas dāvanu kartes. Taču ieguldījumi par biļetēm un arī naktsmītnēm jau radījuši zaudējumus, kas gan neesot ļoti lieli – daži simti eiro. Taču šī summa var palielināties, ja lidojumi uz cīņu, kuras norises laiks vēl nav zināms, būs krietni dārgāki par iepriekšējiem.

Daudz lielāki zaudējumi ir par atcelto jeb uz nezināmu laiku pārcelto pasaules hokeja čempionātu Šveicē, kam būtu bijis jāsākas 8. maijā. Biļešu nauda vēl joprojām ir iesaldēta, un Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) vien biļešu īpašniekiem reizi pāris nedēļās sūta informāciju, ka skaidrība par to, kad un kādā apmērā tiks atgriezta nauda par biļetēm, ja vispār tiks – būs vēlāk. Skaidrības nav arī par aviobiļetēm Dublina–Cīrihe–Dublina, jo aviokompānija nesteidz atcelt reisu un atgriezt naudu par lidojumiem. Mazliet labāka situācija Mālmanim ir ar naktsmītnēm – daļēji izdevies atgūt samaksāto naudu.

Lielākie mīnusi Mālmaņu ģimenei gan ir pārcelto Tokijas olimpisko spēļu dēļ – uz olimpiādi pāris bija nolēmis doties pirmo reizi mūžā un šim nolūkam ilgu laiku krājis naudu. Par laimi, biļetes uz Latvijas sportistu sacensībām vēl netika iegādātas. Taču dārgās aviobiļetes un nebūt ne lētās naktsmītnes gan apmaksātas iepriekš. Mālmanis vēl cer, ka izdosies pārrezervēt lidojumus uz decembri un pēc tam mēģinātu samainīt datumus uz 2021. gada jūliju, kad paredzēts sākums pārceltajam lielākajam nākamā gada sporta pasākumam, taču vismaz pagaidām tas vēl nav izdevies. Bet par naktsmītnēm gan samaksāto naudu atgūt neizdosies.

Kopējie zaudējumi atliktajam braucienam uz Tokiju esot apmēram 3,3 tūkstoši eiro uz abiem ar sievu.

Taču uz jautājumu, vai lielie naudas zaudējumi un neziņa par nākotni nebūs šķērslis, lai Īrijā dzīvojošais latvietis turpinātu atbalstīt Latvijas sportu, Mālmanis atbildēja īsi: “Protams, ka palikšu uzticīgs Latvijas sportam!” Par spīti neskaidrajai situācijai un atliktajiem vai pārceltajiem sporta pasākumiem Imantam jau ir rezervēts atvaļinājums augusta beigās, nopirktas aviobiļetes, jo viņš cer, ka vismaz olimpiskās kvalifikācijas turnīru hokejā Covid-19 dēļ ieviestie ierobežojumi varētu neskart un šis turnīrs netiks atcelts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti