Šorttrekists Zvejnieks dalību Eiropas čempionātā noslēdz ar 34.vietu 1000 metru distancē

Latvijas šorttreka sportists Roberts Zvejnieks svētdien ar izcīnītu 34.vietu 1000 metru distancē noslēdza dalību Itālijā notiekošajā Eiropas čempionātā.

Sacensības Zvejnieks iesāka jau piektdien, kad nespēja sasniegt ceturtdaļfinālu, līdz ar to svētdien viņš piedalījās gandarījuma sacensībās, kurās guva otro vietu savā skrējienā.

Kopā pie ieskaitīta rezultāta šajā distancē tika 43 sportisti.

LETA jau vēstīja, ka sekmīgākais rezultāts Zvejniekam bija 500 metru distancē, kurā viņš sasniedza ceturtdaļfinālu un tika klasificēts 14.pozīcijā. Savukārt 1500 metros latvietis ierindojās 26.pozīcijā.

Eiropas čempionu nosaka trīs disciplīnu summā, kur pēc Zvejnieks palika 23.vietā starp 46 sportistiem.

Par Eiropas čempionu vīriem kļuva krievs Semjons Jeļistarovs, kurš uzvarēja 1500 metros un arī 3000 metru superfinālā. Tikmēr otrais palika ķīniešu izcelsmes ungārs Liu Šaoliņs, bet trešo vietu guva Šenkijs Knēhts no Nīderlandes.

Savukārt dāmām summā triumfēja itāliete Arianna Fontāna, kurai sekoja krievietes Sofijs Prosvirnova un Jekaterina Konstantinova.

Sezonas ievadā Zvejniekam piedalījās arī divos Pasaules kausa posmos, labāko rezultātu sasniedzot Leikpleisidā, kad bija 11.vietā 500 metru sacensībās.

Pērn no Latvijas sportistiem Eiropas čempionātā piedalījās vienīgi Tomass Bakēvics, kurš trīs distanču summā guva 34.vietu.

Līdz šim augstākos sasniegumus Eiropas čempionātos sasniedzis pašreizējais ātrslidotājs Haralds Silovs, kurš ir divkārtējs Eiropas absolūtais čempions un vienreiz bijis otrais, kā arī vairākas reizes kāpis arī uz augstākā pakāpiena individuālajās distancēs.