SOK prezidentu uzaicina 2015. gadā viesoties Latvijā

Latvijas olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar Starptautisko Kamaniņu sporta federāciju (FIL) ielūdza Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) prezidentu Tomasu Bahu 2015. gada februārī ierasties Latvijā uz pasaules čempionātu kamaniņu sportā, pirmdien informēja LOK preses dienests.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un FIL prezidents Jozefs Fends oficiālā ielūgumā SOK prezidentam uzsvēra olimpisko sporta veidu sacensību augsto organizatorisko līmeni un aicināja apciemot Latviju laikā, kad Siguldā no 9. līdz 15. februārim notiks pasaules čempionāts kamaniņu sportā.

Uzaicinājumu Bahs apsolījis izskatīt brīdī, kad sastādīs 2015. gada valsts vizīšu plānu. SOK prezidents ir uzticīgs kamaniņu sporta līdzjutējs un pastāvīgi apmeklē šī sporta veida sacensības.

Vizītē Latvijā Baham piedāvā iepazīties ar Latvijas sporta un olimpisko kustību, sporta infrastruktūru un latviešu atlētu panākumiem. SOK prezidents apmeklētu ne tikai pasaules čempionātu Siguldā, bet arī galvaspilsētu Rīgu, tiktos ar Latvijas sporta leģendām, panākumiem bagātākajiem sportistiem un valsts augstākajām amatpersonām, kā arī iepazītos ar vairāk nekā 150 gadus senu Latvijas sporta vēsturi.

Bahs pateicās par ielūgumu un novēlēja Latvijas atlētiem vislabākas sekmes Soču ziemas olimpiskajās spēlēs 2014. gada februārī.

Latvijas olimpiskajā delegācijā būs vairāk nekā 50 sportistu, tostarp hokeja valstsvienība, kas jau ir nodrošinājusi ceļazīmi uz Sočiem. Ziemas olimpiskajām spēlēm kvalificējušies arī deviņi kamaniņu braucēji, ātrslidotājs Haralds Silovs, šorttreka slidotājs Roberto Puķītis, kā arī Latvijai pienākas pa vienai vietai vīriešu un sieviešu biatlona sacensībās. Lielākajā daļā sporta veidu olimpiskā kvalifikācija vēl turpinās. Latvijas olimpisko sastāvu nosauks 21. janvārī.

Latviju ir apmeklējuši divi līdzšinējie SOK prezidenti – Huans Antonio Samarančs 1992. gadā un Žaks Roge 2011. gadā. Bahs SOK prezidenta amatā no šī gada 10. septembra aizstāj Rogi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti