SOK atļauj pieccīņiekam Nakoņečnijam olimpiskajās spēlēs pārstāvēt Latviju

Par Latvijas pilsoni kļuvušais modernās pieccīņas sportists Ruslans Nakoņečnijs saņēma Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) atļauju augustā pārstāvēt Latviju Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, ja vien viņš tām kvalificēsies, trešdien informēja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK)

SOK izpildkomiteja izskatīja LOK lūgumu ļaut Nakoņečnijam pārstāvēt Latviju Rio, ja pieccīņieks spēs izpildīt kvalifikācijas nosacījumus. SOK institūcija atzina, ka nav pamata Nakoņečnijam liegt iespēju pārstāvēt Latviju olimpiskajā startā.

Olimpiskā harta nosaka, ka par citas valsts pilsoni kļuvis sportists, olimpiskajās spēlēs drīkst startēt ne agrāk kā trīs gadus kopš pēdējoreiz starptautiskās sacensībās pārstāvēja iepriekšējo valsti. Tomēr SOK izpildkomiteja standarta termiņu var samazināt vai pat atcelt, izvērtējot katru gadījumu individuāli.

Pērn martā Nakoņečnijs savās pirmajās sacensībās zem Latvijas karoga vēl kā Ukrainas pilsonis uzvarēja Pasaules kausa posmā Ēģiptē, tiesa, kopš tā laika viņa rezultāti bijuši pieticīgāki. Tomēr, ja olimpiskā atlase noslēgtos šogad marta sākumā, Nakoņečnijs pēc vietas pasaules rangā kvalificētos olimpiskajam startam Rio.

Nakoņečnijs ir dzimis Mariupolē, bet pirms došanās uz Latviju trenējās pašlaik prokrievisko separātistu kontrolētajā Doņeckā. 

Pieccīņieki vēl turpina cīņu par ceļazīmēm uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pa sešām vakancēm vīriešiem un sievietēm 1.jūnijā aizpildīs pēc vietas pasaules rangā, neskaitot atlētus, kas jau būs kvalifikāciju izpildījuši. Pa trim ceļazīmēm sadalīs arī 2016.gada pasaules čempionātā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti