Sočos bijušās antidopinga aģentūras ēkā ierīko restorānu

Krievijas pilsētā Sočos atvērts jauns restorāns - tas atrodas ēkā, kurā  2014.gada ziemas olimpiskajās spēles darbojās skandalozu slavu ieguvusī antidopinga aģentūra. 

Restorāna menedžere Jeļena Djatlova ārvalstu žurnālistus informēja, ka restorānā apmeklētājiem tiek piedāvāti ēdieni un dzērieni, kas saistīti ar ēkas vēsturi. Starp tiem ir kokteiļi “B paraugs” un “Meldonijs”. Pie ēkas arī izvietoti stendi ar 2014.gada olimpisko spēļu laureātu vārdiem, tostarp par dopinga lietošanu diskvalificēto sportistu fotogrāfijas. Daudziem vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem viņi vēl joprojām ir varoņi, un cilvēki regulāri fotografējas pie plakātiem.

Žurnālisti arī atgādina, ka antidopinga aģentūras ēkā atradās laboratorija, kurā naktīs tika nomainīti vietējo sportistu analīžu paraugi. Par šiem pārkāpumiem liecināja Maskavas antidopinga laboratorijas bijušais vadītājs Grigorijs Rodčenkovs, kurš pēc olimpisko spēļu noslēguma bažās par savu drošību aizbēga uz ASV. 

Par dopinga analīžu paraugu aizstāšanas shēmu 2016.gadā informēja Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgā izmeklēšanas komisija, kuras informāciju par pamatotu pērn atzina arī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) un aizliedza Krievijai zem sava karoga startēt 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti