Smaiļotājam Rumjancevam astotā vieta Eiropas čempionāta 200 metru distancē

Latvijas smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs svētdien izcīnīja astoto vietu Vācijā notiekošā Eiropas čempionāta 200 metru distancē.

Latvijas pārstāvi A finālā 200 metru distanci veica 36,932 sekundēs, finišējot astotajā vietā starp deviņiem dalībniekiem.

Par Eiropas čempionu kļuva serbs Marko Dragosavljevičs, no kura Rumjancevs atpalika par nedaudz vairāk kā vienu sekundi.

Savā pusfinālā Rumjancevs bija trešais, 200 metru distanci veicot 37,239 sekundēs, kas ļāva iekļūt A finālā.

Pirms tam Latvijas pārstāvis 12.jūlijā savā priekšsacīkšu braucienā bija otrais, automātiski iekļūstot pusfinālā.

Pērn pasaules čempionātā šajā distancē Rumjancevs ierindojās devītajā vietā, bet Eiropas čempionātā startēja B finālā, kur ieguva trešo vietu.

Citviet 13.jūlijā kanoe airētājs Miķelis Ežmalis 200 metru distances pusfinālā bija septītais, iekļūstot B finālā.

Tajā Ežmalis bija septītais, kas viņam čempionāta kopējā vērtējumā ļāva ieņemt 16.pozīciju.

Savukārt smaiļotāju divnieks Jānis Andersons/Ģirts Alksnis 200 metru distances pusfinālā bija septītie, sasniedzot B finālu.

Vēlāk B finālā Latvijas smaiļotāji bija sestie, kas kopējā ieskaitē deva 15.vietu.

Smaiļotāja Lāsma Liepa 200 metru distances startus noslēdza jau priekšsacīkstēs, kur savā braucienā palika astotā un tālākām cīņām nekvalificējās.

Pirms tam 11.jūlijā smaiļotājs Mārtiņš Veispals 1000 metru distances priekšsacīkstēs savā braucienā ieņēma piekto vietu, kas deva vietu pusfinālā, bet tajā viņš palika astotais un sestdien piedalījās C finālā. Tajā latvietis ierindojās sestajā pozīcijā, kas distances summā devis 24.vietu.

Tāpat 11.jūlijā 1000 metru distancē startēja arī kanoe airētāju divnieks Aivis Tints/Gatis Pranks, kuri savā priekšsacīkšu braucienā bija piektie un arī tika pie vietas pusfinālā, tomēr tālākiem startiem viņi nekvalificējās.

Jau pēc priekšsacīkstēm no dalības 500 metru distances sacensībās 11.jūlijā izstājās Liepa, kura savā braucienā ierindojās astotajā vietā un tālākām cīņām nekvalificējās. Tāpat 500 metru distances priekšsacīkstēs savu dalību noslēdza smaiļotājs Krists Straume, kurš savā braucienā palika astotais un pusfinālā neiekļuva.