Silovam otrā vieta Pasaules kausa posmā ar masu startu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs svētdien izcīnīja otro vietu Pasaules kausa septītā posma distancē ar masu startu. Līdz ar to Silovs izcīnījis pirmo medaļu Pasaules kausa posmos ātrslidošanā savā karjerā.

Aizvadītajās sacensībās uzvaru izcīnīja Nīderlandes sportists Arjens Stretinga, kuram latvietis zaudēja 1,37 sekundes. Par sasniegto rezultātu Silovs tika pie 80 punktiem Pasaules kausa ieskaitē, kas kopvērtējumā šajā distancē ar 130 punktiem ļāva pakāpties uz septīto vietu.

Kā ziņots, pirms tam svētdien Silovs izcīnīja pārliecinošu uzvaru 1500 metru distances B grupas sacensībās. Silovs distanci veica minūtē un 46,50 sekundēs, tiekot pie 25 ieskaites punktiem Pasaules kausa kopvērtējumā. Šis ir Latvijas sportista sezonas labākais rezultāts. Uzvaru Silovs izcīnīja ļoti pārliecinoši, tuvākos sekotājus apsteidzot par vairāk nekā sekundi. Ar šo panākumu Silovs ieguva iespēju atgriezties 1500 metru distances A grupā.

Vēlāk svētdien notika arī A grupas sacensības, kurās startēja 20 potenciāli spēcīgākie sportisti, bet par Silovu ātrāk 1500 metru distanci veica vien desmit no viņiem. Pasaules kausa kopvērtējumā šajā distancē Silovs ar 45 punktiem ieņem 20.vietu. Šis sacensību posms risinājās Vācijā, Incelē, kur Silovs ikdienā trenējas.

Silovs karjeru uzsāka kā šorttrekists, bet neilgi pirms Vankūveras Olimpiādes pievērsās arī ātrslidošanai un kļuva par pirmo sportistu, kurš vienās olimpiskajās spēlēs startējis abās disciplīnās. Savukārt pērn viņš pilnībā pievērsās ātrslidošanai, gatavojoties 2014.gada Soču olimpiskajām spēlēm.