Septembra izskaņā Latvijā dalībniekus pulcēs vērienīga Eiropas Sporta nedēļa

Ar daudzveidīgiem bezmaksas sporta pasākumiem no 23. līdz 30. septembrim visā Latvijā risināsies Eiropas Sporta nedēļa, piektdien informēja Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP).

Sporta nedēļas programmu atklās tradicionālais #BeActive pārgājiens Abavas senlejā 24. septembrī, notiks Ģimeņu pludmales spēles, Latvijas Orientēšanās nakts 20 pilsētās, nakts peldējums, #BeActive Zumba nakts, Sporta forums “SPORTSCOMM ‘22”, kā arī Eiropas Skolu sporta diena un citi sportiski notikumi visā Latvijā.  

Ikvienam entuziastam, sporta vai fitnesa klubam, uzņēmumam vai skolai ir iespēja organizēt arī savu sporta pasākumu un to reģistrēt kopējā sporta notikumu kartē.

Vairāk nekā 40 valstīs vienlaikus notiekošās sociālās kampaņas mērķis ir motivēt cilvēkus kļūt fiziski aktīviem ikdienā, vairot izpratni par regulāras sportošanas ieguvumiem veselībai, darbaspējām, vispārējai dzīves kvalitātei. Pat neliela izkustēšanās ik dienas ir iespēja būtiski mazināt saslimšanas risku ar daudzām, tajā skaitā sirds asinsvadu slimībām. Pasaules Veselības organizācija iesaka 30 minūtes mērenas intensitātes slodzes piecas reizes nedēļā ikvienam.

Lai arī vairums labi apzinās regulāras sportošanas ieguvumus veselībai, gandrīz katrs trešais jeb 28% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka ikdienā nenodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, liecina iepriekšējos gados #BeActive veiktais pētījums par sportošanas paradumiem.

“Mūsu galvenais uzdevums šīs nedēļas laikā ir atgādināt – sportošana ikdienā ir vienkāršākais veids, kā parūpēties par savu veselību," uzsvēra LSFP prezidents Einars Fogelis. "Mazkustība arī Latvijā ir realitāte lielai daļai sabiedrības. Tāpēc svarīgi cilvēkus nepārtraukti iedrošināt – nav nepieciešams dārgs ekipējums vai citi ieguldījumi, lai būtu fiziski aktīvs. Tā var būt pastaiga, viegls skrējiens, nūjošana vai vingrinājumi mājās, var aktīvi atpūsties dabā, kopā ar draugiem, ģimeni. "

Daudzveidīgie Eiropas Sporta nedēļas pasākumi pasākumi būs bez maksas un pieejami ikvienam. #BeActive pārgājienā Kurzemes burvību un Abavas senlejas līkločus Talsu un Tukuma novados varēs izbaudīt četrās dažāda garuma distancēs dienas laikā – 3 km, 11 km, 16 km un 27 km, kā 9 km krēslas posmā. 

Jau līdz tam no 11. augusta līdz 31. oktobrim, ņemot līdzi draugus, ģimeni vai kolēģus, ikviens var doties #BeActive Taku izaicinājumā 12 bezmaksas maršrutos.

Eiropas Sporta nedēļu atbalsta un par tās šī gada vēstnešiem kļuvuši arī pludmales volejbolists Edgars Točs, paraairētājs Krists Mickēvičs, entuziastisku piedzīvojumu meklētājs un pētnieks, arhitekts, Latvijas Dabas tūrisma asociācijas līdzdibinātājs Matijs Babris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti