Šefere izcīna visas zelta godalgas Latvijas čempionātā badmintonā

Rīdziniece Kristīne Šefere nedēļas nogalē Valkā izcīnīja trīs zelta medaļas Latvijas čempionātā badmintonā un uzvarēja visās iespējamās kategorijās - sieviešu vienspēlēs un dubultspēlēs, kā arī jauktajās dubultspēlēs, informēja Latvijas Badmintona federācija (LBF).

Trīs reizes uz pjedestālā kāpa arī rīdzinieks Niks Podosinoviks, kurš uzvarēja vīriešu vienspēles un jauktajās dubultspēlēs kopā ar Šeferi, taču vīriešu dubultspēlēs pārī ar siguldieti Kristapu Kalniņu viņš kļuva par sudraba medaļnieku, finālspēlē zaudējot siguldiešu pārim Teodoram Kerimovam un Kristapam Jānim Gulbim.

Sieviešu vienspēļu turnīrā Šefere finālā trijos setos uzvarēja Jekaterinu Romanovu no Siguldas. Spēlē par trešo vietu siguldiete Liāna Lencēviča pārspēja Olgu Mihailovu no Rīgas. Savukārt vīriešu vienspēļu finālā Podosinoviks pārliecinoši divos setos pieveica RTU studentu Reini Kraukli, bet spēlē par 3.vietu divu siguldiešu sāncensībā Gulbis uzveica Kerimovu.

Vīriešu dubultspēļu finālā Siguldas 12.klases skolnieku pāris Kerimovs un Gulbis trijos grūtos setos pieveica gadu jaunākos Podosinoviku un Kalniņu. Sieviešu dubultspēlēs rīdzinieces Šefere un Aija Pope finālspēlē trijos setos ļoti sīvā cīņā pārspēja siguldietes Romanovu un Lenceviču. Jaukto dubultspēļu finālā, kas beidzās īsi pirms pusnakts, Šefere un Podosinoviks divos setos uzveica Gunti Lavrinoviču un Romanovu.

Latvijas čempionātam pēc LBF reitinga kvalificējās 104 spēcīgākie spēlētāji. Viskuplāk bija pārstāvēta jaukto dubultspēļu kategorija, kur par Latvijas čempiona titulu cīnījās 31 pāris. Vīriešu vienspēlēm bija pieteikti 52 dalībnieki, vīriešu dubultspēlēm 24 pāri, sieviešu vienspēlēm 36 spēlētājas, bet  sieviešu dubultspēlēm 17 pāri.

Aizvadītajā nedēļas nogalē nacionālie čempionāti notika gandrīz visās Eiropas valstīs, tāpēc daži Latvijas spēlētāji nepiedalījās pašmāju sacensībās. Piemēram, Ieva Pope palika spēlēt Nīderlandes čempionātā, un uz Latviju aizstāvēt pērn izcīnīto Latvijas čempiones titulu neatbrauca arī Monika Radovska, jo palika Dānijā.

Vienlaicīgi ar Latvijas čempionātu Valkā notika arī LBF Gada balvas pasniegšanas ceremonija, sveicot labākos 16 nominācijās un iedibinot jaunu tradīciju Latvijas badmintonā.