Šāvēja Rašmane iegūst bronzas godalgu jaunatnes olimpiskajās spēlēs (papildināts)

Agate Rašmane šaušanā ar gaisa pistoli 10 metru distancē ceturtdien Ķīnā komandu sacensībās kļuva par bronzas medaļnieci jaunatnes olimpiskajās spēlēs, informēja organizatori. Savukārt peldētājs Jānis Šaltāns finišēja astotais 50 metru tauriņstila distances finālā.

(papildināts ar Jāņa Šaltāna 8.vietu peldēšanā)
Rašmane medaļu izcīnīja starptautiskā duetā ar gvatemalieti Vilmaru Madridu, duelī par 3.vietu ar 10:8 pārspējot armēnietes Zavenas Igitjanas un Taivānas šāvējas Tinju Čunas duetu. Rašmane/Madrida bija tuvu arī iespējai pacīnīties par zeltu, taču pusfinālā ar 9:10 piekāpās Singapūras sportistes Sju Ji Tehas un ēģiptietes Ahmedas Mohamedas pārim. Ceturtdaļfinālā Rašmane/Madrida ar 10:6 pieveica Afadu Elhodhodu no Ēģiptes un azerbaidžānieti Urfadu Ahundovu.

Kvalifikācijā Rašmane/Madrida sasniedza ceturto rezultātu un izslēgšanas pirmajā kārtā uzvarēja polieti Agatu Novaku un Džafaru Šermatovu no Tadžikistānas.

Peldēšanā Šaltāns 50 metru tauriņstila distancē finišu sasniedza pēc 24,66 sekundēm un bija pēdējais finālistu konkurencē. Uzvarēja ķīnietis Jui Hesjiņs ar rezultātu 23,69 sekundes.

Meiteņu pludmales volejbola grupu kārtā uzvaru ceturtdien guva Tina Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, kuras ar 2:0 (21:15, 21:17) pārspēja Ireni Enco/Mišelu Lantinjoti no Itālijas. Četrās spēlēs grupā Graudiņa/Kravčenoka ir iekrājušas trīs uzvaras un priekšsacīkstēs aizvadīs vēl vienu cīņu, taču jau ir nodrošinājušas dalību izslēgšanas turnīrā, kur tiks grupas četras spēcīgākās komandas.

Šaltāns 100 metru brīvā stila peldējumā ar iegūtu 18.vietu ceturtdien netika tālāk par priekšsacīkstēm. Pusfinālā vēlāk ceturtdien startēs 16 ātrākie un Šaltāns būs otrā rezervista statusā. Šaltāns finišēja pēc 51,57 sekundēm un no sešpadsmitnieka viņu šķīra 0,17 sekundes. Ceturtdien pēcpusdienā pēc Latvijas laika Šaltāns startēs finālā 50 metros tauriņstilā.

Savukārt tenisiste Jeļena Ostapenko jaukto dubultspēļu otrajā kārtā duetā ar zviedru Danielu Apelgrenu zaudēja Ivetai Fanni Štolarai no Ungārijas un polim Kamilam Adrianam Majhržakam - 1:2 (2-6, 6-0, 6-10).

Pirmie starti ceturtdien bija arī Latvijas vieglatlētiem - Jūlija Tarvide ieņēma 11.vietu augstlēkšanas kvalifikācijas sacensībās ar rezultātu 1,74 metri un nonāca B finālā.

Jau vēstīts, ka individuālajās sacensībās Rašmane šaušanā ar gaisa pistoli 10 metru distancē ieguva 10.vietu.

Iepriekš Naņdzjinā bronzas godalgu nopelnīja arī svarcēlāja Rebeka Koha.