Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Skrējēja Gunta Vaičule izbauda būšanu par mammu

Šautriņu metējs Razma jaunajā sezonā grib pakāpties reitingā

Šautriņmetējs Razma: Jaunajā sezonā noteikti gribu tikt vēl augstāk pasaules rangā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pasaules čempionātā šautriņu mešanā profesionāļu konkurencē pārvarēto pirmo kārtu Madars Razma noteikti uzskata par progresu, kas jaunajā sezonā stiprinās pārliecību par iespēju kāpt augstāk rangā. Sportists Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pastāstīja, ka visu nākamo sezonu mentāli gribētu spēlēt tikpat stabili kā pasaules čempionātā, kur jutās psiholoģiski ļoti droši. 

Decembrī pasaules čempionātā Razmam bija svarīgi nodrošināt vietu TOP 64, un tas bija mērķis, lai saglabātu profesionāļa licenci. Pasaules rangā 32 gadus vecais Madars ieņem 53. vietu un jaunajā sezonā ir apņēmies tikt vēl augstāk. Iespējas tam būs, jo rangu uzskaita divu gadu periodā un latvietim nebūs jāaizstāv daudz punktu.

Profesionāļa statuss Madaram nozīmē iespēju piedalīties profesionāļu turnīros, bet arī tie pērnā gada nogalē bija ne tādi, kā ierasts. Razmam spocīgas sajūtas raisīja skatītāju trūkums sacensībās – lielā arēna tukša un viņš juties gluži vai kā apmaldījies. Turklāt šautriņu mešanā allaž jārēķinās, ka pretinieks var mēģināt ar visādām sīkām viltībām izsist no līdzsvara un psiholoģiski ietekmēt mazāk pieredzējušus spēlētājus. 

Nauda profesionālajā šautriņu mešanā nāk no televīzijām, un arī pandēmijas apstākļos sporta veids nekur nepazudīs,

uzskata Razma. Tiesa, pašreizējā situācijā viņam ir sarežģīti plānot sacensību grafiku ilgākā termiņā, un Madars spriež, ka plānotais starts martā varētu arī izpalikt. 

Razma uzskata, ka šautriņu mešanai ir mazliet par vēlu virzīties uz iekļūšanu olimpiskajās spēlēs, jo labākā iespēja būtu bijusi Londonā 2012. gadā. Britu salas ir šautriņu mešanas metropole, tādēļ Londonas spēles būtu piemērotākais laiks. Par iekļūšanu Latvijas Olimpiskajā vienībā Madars nedomā un nav par to arī domājis, jo kā profesionālis iztiek saviem spēkiem. Līgums ar Profesionālā darta organizāciju (PDC) nosaka, kas viņam ir atļauts, kas ne. Līgumā nav nosacījumu, ka Madars nedrīkst iesaistīties sporta aktivitātēs ar lielāku traumu risku.

Bērnībā Madars nedomāja, ka šautriņas kļūs par viņa profesiju, bet nu jau sportists ir izstrādājis savu treniņu sistēmu, apkopojot tajā elementus no dažādiem spēlētājiem. Lielāka pieredze arī ļauj spēlē nereti stabilitātes labad izvēlēties neordināru taktiku, kas var pretiniekus izsist no psiholoģiska līdzsvara. 

Psiholoģisks pārbaudījums, ko Razma negribētu piedzīvot, būtu spēle pret sievieti. 

Profesionāļos spēlē kopā kungi un dāmas, kuras šautriņu mešanā allaž uzņem ar lielām ovācijām. Taču pret sievieti ir mentāli grūti spēlēt, un to atzinuši arī citi profesionāļi, atzina Razma.

Sacensībās Madars startēja sava dizaina kreklā, uz kura redzams Priekules Ikars. Iespējams, viņa paraugs būs veicinājis Latvijas plašāku pārstāvību profesionālajā šautriņu mešanā. Vēl divi latvieši februārī plāno piedalīties profesionāļu skolas kvalifikācijā, kas risināsies Anglijā un Vācijā, tādēļ ir cerības, ka šautriņu mešanā augstākajā līmenī sarkanbaltsarkanās krāsas varētu pārstāvēt vairāk sportistu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti