Sautins un Gaigala izcīna Latvijas čempionu laurus skvošā

Latvijas čempionātā skvošā nedēļas nogalē pirmo reizi titulu izcīnīja rīdzinieks Andrejs Sautins, bet sievietēm uzvarēja Laura Gaigala, informēja organizatori. Iepriekšējā čempionātā 2020. gadā abi uzvarētāji izcīnīja sudraba godalgas.

Sautins sarežģītā pusfinālā uzveica līdzšinējo čempionu Kārli Pekstiņu, bet titula mačā piecos geimos pārspēja arī ķekavnieku Jāni Plūmi, kurš pirmo reizi kļuva par sudraba medaļnieku. Plūme bronzu izcīnīja iepriekšējā čempionātā un viņš bijis arī vairākkārtējs junioru čempions. Bronzu šoreiz nopelnīja Pekstiņš.

Pieaugušo čempionātos Sautins sāka spēlēt pēc atgriešanās no studijām ārvalstīs 2020. gadā un šosezon bija arī Latvijas Skvoša federācijas reitinga līderis. Iepriekš karjerā viņš trīskārt kļuva par Latvijas junioru čempionu.

Pārliecinošāk uzvaru finālā trīs geimos izcīnīja Gaigala, kura iepriekšējā čempionātā nopelnīja sudrabu. Šoreiz sudraba godalgu izcīnīja junioru čempione no Jelgavas skvoša kluba Una Ulmane, bet bronzu ieguva viņas treniņu partnere un junioru reitinga līdere Laura Badūne.

Latvijas čempionāts skvošā notika 19. reizi, Rīgā pulcējot 63 dalībniekus – 18 sievietes un 45 vīriešus. Kopā ar pieaugušajiem piedalījās arī 10 juniori.