Šaušanas veterāns Kuzmins ieņem 43. vietu PK posmā

Karjerā deviņās olimpiskajās spēlēs startējušais Latvijas šāvējs Afanasijs Kuzmins izcīnīja 43.vietu Pasaules kausa posmā, kas ceturtdien beidzās Minhenē, Vācijā, informēja rīkotāji. Pēc Londonas olimpiskā starta 66 gadus vecais sportists sliecās beigt karjeru, bet vēlāk pārdomāja.

Ātršaušanā ar pistoli 25 metru distancē Kuzmins Minhenē divās sērijās iekrāja 561 punktu. Pirmajā sērijā viņa rezultāts bija 281 punkts (94-96-91), bet otrajā sērijā tika gūti 280 punkti (93-97-90). Lai 62 dalībnieku konkurencē iekļūtu sešu finālistu vidū, vajadzēja vismaz 580 punktu.

Finālā par PK posma uzvarētāju kļuva japānis Terujoši Akijama, aiz sevis laureātu trijniekā atstājot Ķīnas šāvēju Džanu Fušenu un Romanu Bondaruku no Ukrainas.

Londonā Kuzmins savās devītajās olimpiskajās spēlēs pērn ieņēma 17.vietu un par sasniegto bija vīlies. Sportists, kurš jau 1976.gadā Monreālā debitēja olimpiskajās spēlēs, pēc Londonas pieļāva iespēju beigt karjeru sportā, taču plānus mainīja un sāka gatavoties 2014.gada pasaules čempionātam Granādā, Spānijā.