Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Motoru sporta kaislības - izmaksas un citi aspekti

Šaušanas sporta īpatnības

Šaušanas sportā Latvijā cer uz modernākām tehnoloģijām, allaž rēķinās ar papildu prasībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Agates Rašmanes starts Tokijas olimpiskajās spēlēs pievērsa lielāku uzmanību šaušanas sportam, turklāt viņa būs pirmā Latvijas šāvēja, kas piedalīsies arī Pasaules kausa finālsacensībās. Šāvējiem vienmēr jārēķinās ar īpašām prasībām ceļojot, tomēr arī pašu mājās netrūkst risināmu lietu, lai sava sporta veida nākotni iezīmētu gaišākās krāsās.

Latvijā moderns aprīkojums šaušanai 10 metru distancē ar pneimatisko pistoli pagaidām ir tikai Tukumā. Tomēr tās ir stacionāras iekārtas, tādēļ reģionālām sacensībām Dobelē nepieciešamo portatīvo aprīkojumu rīkotāji aizņēmās Lietuvā, pastāstīja Dobeles sporta skolas un Latvijas izlases treneris Vilnis Celmiņš. 

Neraugoties uz vairākos tūkstošos eiro mērāmām izmaksām par katru šaušanas mērķa komplektu, dobelnieki grib nepieciešamās iekārtas iegādāties arī paši, lai jaunajiem šāvējiem starptautiskās sacensībās nebūtu jābrīnās par pielietotajām tehnoloģijām. Šaušana pa modernu mērķi vai papīra lapiņu būtiski atšķiras, paskaidroja Celmiņš. 

Šaušanas centrā Dobelē krājas arī izlietotās munīcijas kastītes.

Patronas ir būtiska izmaksu pozīcija, jo viena neliela kartona kastīte maksā apmēram 12 eiro.

Lai saņemtu spēcīgākajiem sportistiem nepieciešamo munīciju, ceļš ir arī sarežģīts. Bija jāpierakstās rindā un jādodas uz Vāciju piešaut stobrus, bet patronas no Vācijas uz Latviju vēlāk ceļojušas caur Angliju un Igauniju. 

Celmiņš šāvējiem gādā par tehnisko nodrošinājumu un visu cenšas sarūpēt laicīgi. Viņš atzīst, ka nevar mierīgi apsēsties un paļauties, ka viss notiks, jo allaž jārisina dažādi sarežģījumi. 

"Man tas viss kā trenerim ir jādara, viss ir jāmeklē, jo man visi objektīvie apstākļi jāpielāgo, lai būtu augstākajā līmenī. Jo tikai tad varu no sportista prasīt augstāko rezultātu," paskaidroja Celmiņš.

Šaušanā jārēķinās ar visām ieroču aprites likumu prasībām.

Mazkalibra ierocim jāsaņem iegādes atļauja policijā, tad jāsazinās ar ražotāju un policijā jau jāsaņem atļauja konkrēta ieroča iegādei. Vēlāk ekspertīzē ierocis arī jāatšauj un tikai tad to var izmantot sportā.

Eiropas Savienībā ir vienota ieroča atļauja ceļošanai, tomēr jārēķinās, ka katrā valstī ir arī savas prasības. Piemēram, Vācijā ar ieroci nedrīkst braukt sabiedriskajā transportā. Arī katrai lidsabiedrībai ir savi nosacījumi ieroču pārvadāšanā, bet lielākie sarežģījumi ir, ceļojot ārpus Eiropas Savienības. Ieroču atļaujas tālākiem braucieniem latvieši kārto jau vairākus mēnešus iepriekš un mēdz gadīties, ka lidostā jāpavada vairākas stundas, līdz visi sarežģījumi allaž tiek atrisināti. Celmiņš pie birokrātijas prasībām jau ir pieradis un visus jautājumus risina ar smaidu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti