Salaspils frisbijisti septīto gadu pēc kārtas uzvar Latvijas čempionātā jauktajā grupā

Frisbija vienība „Salaspils Mix” svētdien Latvijas jauktās grupas čempionāta finālā Upesciemā ar 15:12 pieveica Latvijas U-24 izlasi, kļūstot par valsts čempioniem. Salaspils komandai šis bija septītais tituls pēc kārtas.

Finālspēles ievadā U-24 izlase prata lauzt pretinieku uzbrukumu un izvirzīties vadībā ar 2:3. Taču līdz puslaika pārtraukumam vadību bija pārņēmuši septiņkārtējie čempioni (8:6). Pēc pārtraukuma cīņa ritēja punkts punktā, taču par spīti daudzajām iespējām Latvijas U-24 izlase nespēja rezultātu izlīdzināt. Spēles nobeigumā „Salaspils Mix” guva vēl vienu breiku, kas ļāva izcīnīt čempionu kausu.

Salaspils jauktā komandā Latvijas čempionātā ir nepārspēta kopš 2013. gada.

Uzvara salaspiliešiem garantēja vietu Eiropas frisbija klubu čempionāta atlases turnīrā, kas augustā risināsies Sanktpēterburgā.

Tikmēr Latvijas U-24 izlasei šis kalpoja par pārbaudes turnīru pirms jūlijā gaidāmā pasaules frisbija čempionāta. Pirmo reizi Latvijas izlase startēs U-24 vecuma čempionātā.

Abas finālistes sestdien pārliecinoši izcīnīja pa trim panākumiem apakšgrupas spēlēs. Tāpat svētdien komandas droši guva panākumus pusfinālos.

Pie bronzas godalgām tika Ogres Frisbija klubs, kas mazajā finālā ar 15:11 pieveica Rīgas „Sirocco”.

Latvijas čempionātā startēja astoņas vienības, kas cīņu sāka divās apakšgrupās. Katras grupas divas spēcīgākās vienības turpināja spēkoties pusfinālos, kamēr pārējās komandas sacentās par pozīcijām otrajā četriniekā.

KONTEKSTS:

Frisbija sacensībās jauktajā grupā komandās kopā spēlē gan vīrieši, gan sievietes. Vienlaicīgi spēles laukumā atrodas pa trim katra dzimuma pārstāvjiem, savukārt septītā spēlētāja lomā pamīšus var iesaistīt gan vīrieti, gan sievieti. Dzimumu attiecība laukumā ļauj spēlēs izmantot dažādus taktiskos risinājumus.