Sāk reģistrāciju nākamā gada «Rimi» Rīgas maratonam, skriešanas pasākums būs maijā

"Rimi" Rīgas maratons 2022. gadā plāno atgriezties vēsturiski ierastajā norises laikā maijā, un sešus mēnešus pirms pasākuma organizatori atklāja dalībnieku reģistrāciju un mudina uz aktīvu gatavošanos ziemas un pavasara mēnešos. Maratons nākamgad risināsies 14. un 15. maijā.

Lai labu fizisko formu un gatavību izvēlētajai distancei sasniegtu maija vidū, organizatori, spītējot pandēmijai, potenciālos dalībniekus kustinās ar plašu virtuālo sacensību, izaicinājumu un treniņu programmu, kas ikvienam interesantam bez maksas būs pieejama maratona virtuālajā Skriešanas klubā.

Valsts svētku nedēļā "Rimi" Rīgas maratons aicina piedalīties patriotiskajā “Izskrien Latvija” izaicinājumā un nedēļas laikā sakrāt 18 kilometrus, skrienot vai dodoties pastaigā.

Rīkotāji nevēlas pieļaut ka pandēmija varētu pārvilkt svītru veselīgam dzīvesveidam, tādēļ ikvienam aktīva dzīvesveida piekritējam jau otro sezonu pēc kārtas nodrošinās iespēju par velti piedalīties virtuālā Skriešanas kluba izaicinājumos, mačos un sacensībās, paskaidroja "Rimi" Rīgas maratona direktors Aigars Nords. 

"Jau pagājušās ziemas-pavasara sezonas laikā no 2020. gada oktobra līdz maija beigām nepilnos 30 virtuālā Skriešanas kluba izaicinājumos un sacensībās kopā izkustinājām 24 000 dalībnieku," uzsvēra Nords. "Šogad esam apņēmības pilni skrējēju rindas virtuālajās sacensībās un treniņos vēl vairāk kuplināt, lai maijā, kad Rīgā norisināsies "Rimi" Rīgas maratons, skriešanas mīļotāji būtu labākajā formā."

Pandēmijas apstākļos organizatori pārliecinājās, ka liela mēroga skriešanas pasākumus klātienē ārā un jaunā formātā var sarīkot arī Latvijā.

"Gan mūsu, gan citu nozīmīgo maratonu klātienes pieredze šajā rudenī liecina, ka lielos skriešanas svētkus ārā, svaigā gaisā iespējams organizēt epidemioloģiski droši," paskaidroja Nords. "Berlīnes, Londonas, Čikāgas, Parīzes maratoni katrs uzņēma vairākus desmitus tūkstošus skrējēju, risinot un veiksmīgi tiekot galā ar epidemioloģiskās drošības aspektiem. Mums ir pamats ticēt, ka, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, un pieredzi, kuru guvām, veiksmīgi aizvadot "Rimi" Rīgas maratonu kā epidemioloģiski drošu sporta pilotprojektu, "Rimi" Rīgas maratons maijā ārā varēs notikt droši."

Klasiskajām maratona, pusmaratona, 10 kilometru un 5 kilometru distancēm var reģistrēties oficiālajā maratona mājaslapā. Organizatori atgādina, ka reģistrācija līdz 31. decembrim būs par izdevīgāku dalības maksu, turklāt līdz 15. aprīlim dalību būs iespējams pārcelt uz 2023. gadu vai uzdāvināt citam dalībniekam. Reģistrāciju Bērnu dienas mazajām distancēm bērniem līdz 12 gadu vecumam, kā arī tradicionālajam Latvijas Skolu kausam, kurā skolēniem būs iespēja pieteikties par simbolisku dalības maksu, atklās pavasarī.

No 2020. gada oktobra līdz 2021. gada augusta beigām "Rimi" Rīgas maratona virtuālā Skriešanas kluba 55 izaicinājumos un sacensībās piedalījās 40 400 dalībnieku. Rīkotāji sagaida, ka veselīga dzīvesveida piekritēji turpmāk būs tik pat aktīvi.

Organizatori aicina reģistrēties virtuālā Skriešanas kluba izaicinājumiem un mačiem, kas motivē kustēties ikdienā, kā arī reizi no reizes pārbaudīt savu formu virtuālā konkurencē.

Programma tuvākajiem sešiem mēnešiem ietver gan dažādus aizraujošus maratona partneru izaicinājumus mēneša garumā, gan Ziemas mačus trīs posmos, ar iespēju katrā no tiem pieveikt 5 kilometru , 10 kilometru un 21 kilometra distances. Savukārt līdz ar 2022. gada janvāra otro pusi Skriešanas klubā 42 kilometru, 21 kilometra un 10 kilometru distanču dalībnieki varēs piedalīties 16 nedēļu izaicinājumos ar treniņu plāniem savām distancēm.

Svētku nedēļā līdz 21. novembra vakaram virtuālajā skriešanas klubā var reģistrēties un veikt tradicionālo “Izskrien Latviju” izaicinājumu, dodoties pastaigā vai skrējienā un sakrājot vismaz 18 kilometrus.

To var darīt jebkurā vietā Latvijā vai pasaulē, izskrienot savu mīļāko maršrutu pilsētas ielās, parkos, gar jūru, pa meža takām un citur. Skrējējiem, kuri vēlas izskriet Latvijas kontūru, organizatori aicina ņemt palīgā kādu no "Takka" sagatavotajiem Latvijas maršrutiem. "Takka" mājaslapā iespējams atrast sev tuvāko maršrutu un lejupielādēt .gpx failu viedpulkstenī vai skriešanas lietotnē.

“Tradicionāli Latvijas dzimšanas dienā "Riga Runners" skrējēju komūna devās Rīgas ielās, lai godinātu valsti svētkus un izskrietu Latvijas kontūru. Taču otro gadu mēs aicinām skrējējus būt atbildīgiem un skrējienā doties individuāli, saglabājot svētku un kustību prieku," paskaidroja "Rimi" Rīgas maratona direktors Aigars Nords. "Latvijai mūs šobrīd vairāk kā jebkad agrāk vajag veselus, dzīvespriecīgus un aktīvus."

Svētku nedēļā "Rimi" Rīgas maratons aicina visus aktīvā dzīvesveida piekritējus iegādāties par draudzīgām cenām kādu no maratona mākslas krekliem, kuri tapuši sadarbībā ar Latvijā zināmiem māksliniekiem jau kopš 2009. gada. Katru gadu krekla dizains tiek uzticēts kādam māksliniekam. Viņu vidū ir Andris Vītoliņš, Krišs Salmanis, Elita Patmalniece, Ieva Iltnere, Ritums Ivanovs, Ella Krugļanska, Ilmārs Blumbergs, Anna Heinrihsone, Raimonds Staprāns, Gustavs Klucis, Maija Kurševa, Mare&Rol’s un Jānis Šneiders. Puse katra krekla summas tiks ziedota labdarības inciatīvai “Kustība par kustību”, lai atbalstītu bērnus ar kustību traucējumiem. Kreklus var iegādāties līdz pat 20. novembrim Rimi Rīgas maratona internetveikalā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt