Šaha profesionāļi pirmo reizi Rīgā tiksies ACP turnīrā

Pirmo reizi Rīgā norisināsies Šaha profesionāļu asociācijas (ACP – The Association of Chess Professionals) starptautiskais šaha turnīrs, kurā dalību apstiprinājuši 16 pieredzējuši šaha meistari no Latvijas, Krievijas, Francijas Polijas, Ukrainas, Azerbaidžānas, informēja Latvijas Šaha federācijas pārstāvis Alberts Cimiņš.

Turnīru organizē slavenais šaha lielmeistars Aleksejs Širovs sadarbībā ar ACP un Latvijas Šaha federāciju (LŠF), tas notiks no 12. līdz 15.septembrim. Mūsu valsti turnīrā pārstāvēs pats Širovs, kurš nu jau vairāk nekā gadu ir atgriezies Latvijā, lai šeit atbalstītu un attīstītu šaha kultūru, kā arī pašreizējais Latvijas čempions Igors Kovaļenko.

Dalībnieku vidū ir 2002. gada pasaules čempions Ruslavs Ponomarjovs (Ukraina), Krievijas čempions, pasaules čempions blicā Aleksandrs Grišķuks, 2013.gada čempions ātrajā šahā Šahrijars Hamids Mamedjarovs (Azerbaidžāna), trīskārtējs pasaules Fišera čempionāta uzvarētājs Pjotrs Svidlers (Krievija), 2004.gada pasaules čempionāta pusfinālists Teimurs Radžabovs (Azerbaidžāna), 2010. gada pasaules komandu čempionāta uzvarētājs Vladimirs Malahovs (Krievija), divkārtējais pasaules komandu čempionāta uzvarētājs Aleksandrs Morozevičs (Krievija), daudzu starptautisku čempionātu uzvarētājs, lielmeistars Radoslavs Voitašeks (Radosław Wojtaszek, Polija).

Starp turnīra dalībniekiem būs arī divkārtējie pasaules šaha komandu olimpiādes uzvarētāji Pavels Eļjanovs un Vasīlijs Ivančuks (Ukraina), Francijas lielmeistars Lourenss Frežinē (Laurent Fressinet), kā arī 2012.gada Eiropas čempions Dmitrijs Jakovenko (Krievija), 2013.gada Eiropas čempions Aleksandrs Moisejenko (Ukraina), 2013.gada ātrā šaha vicečempions Jans Ņepomņaščijs (Krievija).

Vidējais dalībnieku reitings pārsniedz 2730 punktus. Trīs dalībnieki ir ar ātrā šaha reitingu virs 2800 un pašlaik ierindojas Pasaules vadošajā sešiniekā. Turnīrs norisināsies pēc izslēgšanas metodes ar 16 dalībniekiem.

Dalībnieki tiks sarindoti pēc FIDE ātrā šaha reitinga uz 1. septembri. Izloze tiks veikta šādā veidā: pirmie 4 dalībnieki pēc reitinga tiks nejauši sapāroti ar pēdējiem četriem. Līdzīgi 5.-8. numuri spēlēs ar nejauši noteiktu pretinieku no 9.-12. numuram.

Katrs mačs sastāvēs no 2 partijām ar laika kontroli 25 minūtes katram spēlētājam uz visu partiju + 10 sekundes par katru izdarīto gājienu. Neizšķirta gadījumā tiks izspēlētas 2 ātrspēles partijas ar laika kontroli 3 minūtes katram spēlētājam uz visu partiju + 2 sekundes par katru izdarīto gājienu. Ja uzvarētājs vēl joprojām netiks noskaidrots, tad tiks spēlēta tā saucamā Armagedona partija, kurā baltajiem ir 5 minūtes uz partiju un ir jāizcīna uzvara, bet melnajiem ir 4 minūtes uz partiju un uzvarai mačā pietiek ar neizšķirtu. Šajā partijā sākot ar 61. gājienu spēlētājiem tiks pievienotas 2 sekundes par katru izdarīto gājienu.

Turnīra galvenais atbalstītājs ir Rietumu Banka, tā kopējais balvu fonds ir 75 000 USD. Uzvarētājs saņems 14 000 USD, finālists – 9 000 USD, trešās kārtas zaudētāji pa 6 000 USD, otrās kārtas zaudētāji – pa 4 000 USD, bet pirmās kārtas zaudētāji – 3 000 USD katrs.

Turnīra atklāšana notiks ceturtdien, 12.septembrī. Pirmā kārta tiks izspēlēta piektdien, 13.septembrī, ceturtdaļfināli – sestdien, 14.septembrī, bet pusfināla un fināla spēles notiks svētdien, 15.septembrī.

Spēļu norisei varēs sekot tiešraides translācijā http://www.acp-cup.com/

Latvijas Šaha savienība (LŠS) ir dibināta 1924. gada 13. aprīlī un 1927. gadā, kad Latvija pirmo reizi piedalījās Pasaules šaha olimpiādē, kļuva arī par FIDE biedru. Pēc neatkarības atjaunošanas LŠS tika atjaunota 1991. gadā, tad arī atgriežoties FIDE biedra statusā, vēlāk arī kļūstot par Eiropas Šaha federācijas (ECU) biedru. 2010. gadā LŠS pārdēvēta par Latvijas Šaha federāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti